Політика

До спадщини ЮНЕСКО можуть ввійти дві дерев’яні церкви Прикарпаття

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Як передає УНІАН, у січні 2010 року міністри культури України та Польщі у спільній заяві проситимуть міжнародну організацію ЮНЕСКО внести до списку всесвітньої спадщини 16 дерев’яних церков XVI-XIX століть, які обирали по обидва боки кордону із 44 дерев’яних церков бойківського, гуцульського, галицького, лемківського типів. Зокрема, з українського боку дві сакральні пам’ятки має Івано-Франківська область. За прогнозами фахівців, унікальні дерев’яні храми можуть поповнити список ЮНЕСКО в 2012 році.

У доволі хорошому стані нині перебуває церква Святого Духа (1598 рік) в Рогатині Івано-Франківської області, яку прикрашають унікальний бароковий іконостас XVII століття (один із найдавніших в Україні) та ікони XVI-XIX століть. Про високу мистецьку цінність іконостасу свідчить те, що його бічні врата з іконами «Архангел Михаїл» та «Мельхіседек» у 20-х роках XIX ст. експонувалися у Відні на міжнародній художній виставці. Також Нацбанк України минулої осені випустив пам’ятну монету номіналом 10 гривень «Церква Святого Духа в Рогатині» зі стилізованим зображенням церкви та храмової ікони XVI ст. «Зішестя Святого Духа на апостолів».

Другий прикарпатський храм необхідно ще привести до автентичного вигляду — це дерев’яний храм Різдва Пресвятої Богородиці 1808 року у селі Нижній Вербіж Коломийського району Івано-Франківської області, який зараз оббитий бляхою. Інтер’єр споруди знищений, а документації на храм немає. Та все ж ця гуцульська п’ятиверха пам’ятка початку XIX століття вражає неймовірною архітектурою.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.