Політика

Для кого працює двірник?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

 

Працівник

Сама двірник Любов Мадяр каже, що аргументом для її звільнення стало те, що, за словами керів­ництва жеку, її територія є найбруднішою порівняно з іншими. «Цього не може бути, бо я стараюся. Я дуже тішуся, що маю таку роботу, вона мені дуже потрібна. Я вірю в Бога і дуже люблю Ісуса. У мене хворий чоловік, він лежить в лікарні на Матейки. Я взяла котел в розстрочку, розраховувала на цю роботу, щоби сплачувати кредит…», — дещо сумбурно розповідала жінка.

Далі ми знову мали розмову з тією ж жіночкою-анонімом. «Я не хочу з жеком заїдатися і через то не кажу своє ім’я, — говорить вона. — Але хай зроблять якусь перевірку. Мешканці підтвердять, що такої доброї прибиральниці у нас ще не було. Вона встає вночі і вдосвіта прибирає. Має найбільшу територію з усіх. Жінка бідує, а вони хочуть її звільнити, тому що інша підійшла їм на це місце».

Після неї слухавку взяв чоловік: «Я просто дивуюся, бо ця жінка цілими днями тут. Вона і замітає, і миє в під’їздах. Я розумію, що зараз кризовий момент, і комусь ця робота теж потрібна. Але ж сумно дивитися на те, як воно робиться».

 

Майстер

Будинок на Галицькій, 126 відноситься до території ЖЕО №5. Майстер жеку Тетяна Круп’як налаштована однозначно. Каже, що Любов Мадяр два дні прогулювала роботу, без жодних на те причин, бо немає ані довідок, ані лікарняного. Відтак її попросили написати заяву за власним бажанням, але та відмовилася. «Якщо не напише за власним бажанням, то звільнимо за статтею, у нас є на це підстави», — запевнила майстрова. До речі, Тетяна Круп’як підтвердила те, що на місці Мадяр дійсно вже мала працювати інша жінка. Але оскільки першу ще не звільнили, то друга не може приступити до роботи.

Ми вирішили побачити територію злощасного будинку. По дорозі майстер продовжувала розповідати. Мовляв, не може вона тримати людину, яка не працює, тільки через те, що в тої скрутний стан. Бо зараз усім скрутно. А їй (майстровій — ред.) також хочеться втриматися на своєму місці. «До того ж, вона є трохи психічно хвора. Я не знаю, в якій стадії, але ця людина не зовсім нормальна», — говорить Тетяна Круп’як.

 

Мешканці

Банально повторювати, але ж скільки людей — стільки й думок. Одним мешканцям важливо, аби була добра дорога біля будинку, іншим — облаштований дитячий майданчик, декому — чистота прибудинкової території, або ж, навпаки, чистота тільки в під’їзді. Хтось задоволений «від» і «до», а комусь навпаки не подобається нічого.

Єдине, із чим є проблеми, це — підписатися під власними словами. Говорять усі, говорять багато, втім назватися майже ніхто не хоче. Бо тоді є ймовірність того, що доведеться відповідати за свої слова. Тож людей прийшлося вмовляти назватися.

Олена Мартиросян: «Прибирає вона, я не можу нічого казати. У мене претензії до жеку. Подивіться, як наш під’їзд виглядає. Подивіться, на вхід до підвалу, хіба так має бути? Там постійно навалена ціла купа сміття. Жодного разу ніхто не чистив». (І дійсно, видовище бажає бути кращим — вхід до підвалу в першому під’їзді завалений дошками — ред.).

Оксана Миколаївна: «Попередня прибиральниця взагалі не прибирала, а нинішня прибиральниця дуже дивна. Вона просто бруд розвезе, і все. Миє, але після того зайти в будинок важко, бо розвезені калюжі».

Ірина Мельничук: «Територію вона прибирає, а під’їзди — нечасто. Біля будинку чисто, я не маю жодних претензій».

Ольга Куркова: «Я живу не в цьому будинку — у 128-у. У нас ніхто в під’їзді навіть не замітає і не миє. Неможливо в під’їзд зайти, все в павутинні, чорно. Я перед Пасхою вимила. Але ж, чому цього не робить наша прибиральниця?». (І дійсно: чому? — запитали ми в майстра, одну прибиральницю звільняють, а інша, до якої є претензії від мешканців, не має жодних проблем на роботі. Тетяна Круп’як сказала, що розбереться із цією скаргою — ред.).

Жінка, яка так і не схотіла назватися: «Якщо цю прибиральницю звільнили, то звільнили несправедливо. Я не знаю, як в інших під’їздах, але в нас чисто. Відколи я живу, тут ніхто ніколи не мив панелі, а ця перед Пасхою помила».

 

Керівництво

Далі ми повернулися до ЖЕО №5. Інженер з техніки безпеки (назватися також чомусь відмовився) розповів, що Любові Мадяр дали догану за невиконання своїх обов’язків — за те, що вона не була на роботі. Натомість двірником 128-го будинку він задоволений, навіть попри те, що хтось там скаржиться. «У 128-му будинку працює добросовісна людина», — запевнив він «Репортер».

«У мене робочий стаж 35 років, я за своє життя безпідставно не звільнив жодної людини, — говорить начальник ЖЕО №5 Зіновій Карабін. — Більше того, все робив для того, аби люди, які навіть в чомусь були винні, могли піти з роботи з нормальною трудовою книжкою. Любов Мадяр працює в нас недавно, і я не знаю, що це за людина. Якщо їй треба йти назустріч — ми підемо. Але я в цьому не впевнений, бо те, що вона говорить, не завжди відповідає дійсності».

 

Чи працюватиме Любов Мадяр і надалі, нині не знає ніхто. Справді, двірників приймає на роботу керівництво жеку. Воно ж їх і звільняє, звісно, в рамках чинного законодавства. Втім, цього разу в ситуацію втрутилися мешканці будинку, яких якість роботи нинішнього двірника влаштовує. І якщо вони платять гроші за її роботу, то, напевно, мають право втрутитися в ситуацію. До речі, а ви би вступилися за вашого двірника?

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.