Політика

Дежавю: Заморські пірати знову захопили судно з українцями на борту

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Майже 2 місяці у полоні в сомалійських піратів пробув екіпаж судна «Леманн Тімбер», на борту якого перебувало 4 українці. Звільнили заручників тільки після виплати власником судна викупу у розмірі 750 тисяч євро. Влітку ця історія набула значного резонансу серед громадськості країни. Практично жоден випуск новин не обходився без інформації про долю екіпажу судна.

Цього разу ситуація схожа як дві каплі води — знову захоплення судна, знову з українцями на борту, лише трохи інша географія — біля берегів Кенії, і більша кількість захоплених українських моряків — загалом 17 чоловік.

Але насправді все набагато складніше. Судно «Фаїна» перевозило військову техніку, зокрема, 37 танків Т-72, запчастини до бронетехніки, гранатомети, зенітні установки. Цей факт значно ускладнить операцію з визволення екіпажу (якщо така взагалі буде організована), адже пірати можуть легко використати це озброєння і у них з’являється хороша можливість просити більший викуп.

Варто також звернути увагу на той ажіотаж, який склався навколо цієї події. Практично на другий день після захоплення «Фаїни», росіяни відрядили до берегів Кенії свій озброєний до зубів військовий корабель.

А помічник головнокомандувача ВМФ РФ Ігор Дигало навіть заявив: «Надалі ВМФ РФ направлятиме кораблі для присутності на періодичній основі в райони, небезпечні через морське піратство, з метою захисту життя російських громадян і забезпечення безпеки судноплавства». Це майже функція англійського військового флоту за часів Френсіса Дрейка або вже хороша ініціатива доброго дядечка Путіна сьогодні, за яку йому має гречно подякувати Захід.

Не бажаючи залишати в біді українців (або ж щоб не відстати від росіян), американці також відрядили свого есмінця у цю зону. Пірати так перелякалися стати живою мішенню можливої перестрілки між американцями і росіянами (бо на щось більш конструктивне вони разом навряд напрацюють), що навіть двічі зменшували суму викупу і нарешті зупинилися на цифрі 20 мільйонів доларів.

Держава швидше за все не платитиме викуп, тому залишається сподіватися хіба що на якийсь щасливий збіг обставин — ну, наприклад, на те, що пірати, налякані російсько-американськими лещатами (аж смішно), самі відпустять екіпаж та попросять про помилування.

А якщо серйозно — не хочеться, щоб повторилася ситуація з «Леманн Тімбер», коли влада не лише не змогла заплатити викуп за своїх громадян, а за великим рахунком ВЗАГАЛІ нічого не зробила для їхнього визволення. Такі ситуації просто повинні вчити владу не повторювати минулих помилок. Врешті на те вона й влада, щоб захищати інтереси своїх громадян за будь-яких умов. Будемо сподіватися, що й ця історія матиме свій happy end.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.