Політика

Деструкція

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

28 сесія Івано-Франківської міської ради розпочала свою роботу у вівторок, 17 червня. Слід зауважити, що депутати розпочали працювати за новими правилами. Адже Конституційним Судом України внесено поправки до «страшного» закону «Про статус депутатів місцевих Рад». Тепер за законом скасовано  положення про надання права вищому керівному органу політичної партії (виборчого блоку політичних партій) приймати рішення стосовно відкликання депутата Верховної Ради АРК, місцевої ради за виборчим списком відповідної організації з «інших підстав, встановлених вищим керівним органом політичної партії (виборчого блоку політичних партій)». Нагадаємо, що саме за цим положенням («з інших підстав») минулого року було позбавлено депутатських повноважень вісім депутатів, які не захотіли бути «кнопкодавами» без власної думки, чи, як кажуть, політичними «кріпаками» своїх партвождів.

При формуванні порядку денного депутат від блоку «За Віктора Анушкевичуса» Руслан Панасюк запропонував зняти ці питання з порядку денного. Проте зняли тільки перше і то в результаті довгої дискусії. Правда перед тим, як голосували за включення у порядок денний цього питання, голова міської ради Віктор Анушкевичус привітав депутатів із «радісною звісткою», тобто із внесенням Конституційним Судом поправки до закону про «імперативний мандат». «На сьогоднішній день ви можете працювати, висловлювати свої позиції вільно відповідно до закону України «Про статус депутатів місцевих рад», – потішив депутатів Віктор Анушкевичус. Крім того, він зауважив, що це питання стосовно відкликання члена міськвиконкому є незаконним, тому що таке відкликання може відбуватися виключно за поданням міського голови. А іншого боку мер назвав це рішення аморальним, оскільки не можна безапеляційно вносити такі питання, навіть не заслухавши звіт керуючого справами виконкому.

Очевидно, такі аргументи на депутатів подіяли і в результаті голосування цей проект рішення був знятий з порядку денного. Але не факт, що на наступній сесії наші «конструктивні» депутати не захочуть заслухати звіт про роботу керуючого справами Андрія Лиса, або відкликати ще когось із членів виконкому. А господарка як завжди почекає…

Після формування порядку денного депутати розглянули питання про спорудження пам’ятника Тарасові Шевченку    в м.Івано-Франківську та ряд питань «Про виділення коштів з Фонду на виконання звернень депутатів та доручень виборців». А далі знову натикнулися на камінь спотикання у сесійній залі, яким стало питання про дострокове припинення повноважень членів ТВК, проект якого також вніс БЮТ. Доповідав з приводу цього питання нещодавно введений у депутатський корпус міської ради БЮТівець Ярослав Гуменюк. Зауважимо, що БЮТівці не запропонували повністю міняти всю ТВК, а  тільки відкликати п’ять членів, які їх чомусь не задовольняють. Законність такого рішення не зміг аргументувати сам доповідач. Тому на допомогу йому прийшов голова фракції «Наша Україна» Михайло Івасютин, який «допомагав» відповідати на запитання Гуменюку.

До речі, під час обговорення декілька разів ставилося під сумнів законність поставленого питання. Голова Партії регіонів у міській раді Богдан Федьків зауважив: «Якщо міняти комісію, то цілу міняти, а оці косметичні ремонти нічого не дадуть». На що доповідач відповів, що з цього треба починати, а якщо вона надалі буде бездіяльна, то комісію переоберуть. А чом би й ні? Адже БЮТ у нас «всевладний» і користується як завжди не законами, а принципом «революційної доцільності»? Проте, незважаючи на переконання депутатів, що проект рішенням є незаконним, більшість у сесійній залі цей сумнівний проект рішення підтримали!

Після цього розпочалися дискусії, чи варто заслуховувати на сесії звіт в. о. начальника юридичного відділу Ігоря Сегіна. Оскільки цей проект рішення був внесений фракціями БЮТ та «Наша Україна», то доповідав з приводу цього питання Михайло Івасютин.

Під час обговорення цього питання, вірніше ще тоді, коли вирішували чи внести це питання до порядку денного, за його внесення виступав Я. Гуменюк. Проте Віктор Анушкевичус сказав, що насправді Гуменюк виступає проти юридичного відділу тільки тому, що там, де мали б будуватися дитячі садочки, Гуменюк хоче будувати житловий будинок. На що Гуменюк відповів: «Я ніде нічого не будував і не хочу будувати».

У результаті обговорення більшість депутатів цей проект рішення не підтримали. Підвели депутати «Нашої України». Може саме тому Михайло Івасютин агресивно попросив п’ятнадцятихвилинну перерву від фракції. Але й тут його однопартійці не підтримали. Сергій Борзов, до прикладу, викрикнув, що фракція такого рішення не приймала.

Після перерви депутати до 9 години вечора розглянули решту питань порядку денного. На чому 28 сесія Івано-Франківської міської ради закінчилася. Напевно під час перерви, яку попросили «нашоукраїнці», голова фракції Михайло Івасютин провів виховну годину із своїми «підлеглими», що, мабуть, посприяло оперативнішому голосуванню.

Можна думати-гадати, чому БЮТівці вносять незаконні рішення на розгляд сесії міської ради. Можливо, це вони роблять для того, щоб потім звинуватити міську раду у деструктивній роботі, а незабаром знову лобіювати питання про референдум щодо дострокового припинення повноважень івано-франківського міського голови.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.