Політика

Дем’янів Лаз стане єдиним місцем поминання жертв тоталітаризму

Google+PinterestLinkedInTumblr

Урочище Дем’янів Лаз поблизу Івано-Франківська мають намір визначити єдиним поминальним місцем за жертвами комуністичного режиму, інформує УНІАН. Про таку ініціативу повідомив під час виступу на віче-реквіємі за жертвами комуністичного режиму у Дем’яновому Лазу голова Івано-Франківської облради Олександр Сич.

Сич вважає, що це питання повинні розглянути депутати. «Можливо, варто зреалізувати цю ідею, щоби обласна рада прийняла рішення про те, що Дем’янів Лаз є ось таким єдиним поминальним в області місцем всіх тих, кого ми не знаємо, де їхні могили і де вони загинули», — сказав він.

Голова облради вважає, що у ХХ столітті після двох світових воєн і тоталітарних режимів загинули мільйони людей і ніхто не знає, «де їхні могили, де вони поховані і де ті хрести, біля яких можна скласти молитву». Тому було б добре на Зелені свята вшановувати всіх жертв тоталітарного режиму.

Нагадаємо, в урочищі Дем’янів Лаз поблизу Івано-Франківська перепоховані останки 525 жертв комуністичного режиму, з них 150 — жінок, жителів Івано-Франківської області. У кінці червня 1941 року органи НКВС вивезли їх із в’язниць тодішнього Станіслава в це урочище і розстріляли.

У вересні 1989 року активісти обласного товариства «Меморіал» на підставі розповідей свідків розпочали розкопки у Дем’яновому Лазу, а у жовтні останки були перепоховані у цьому ж місці.

Всього з в’язниць Станіславова вивезли і розстріляли понад 1200 осіб.

У 1998 році в урочищі відкрили меморіальний комплекс «Дем’янів Лаз», а у 2009 році — Музей жертв комуністичного терору.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.