Політика

ДПА слідкує за туристичним бізнесом

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Туризм на Прикарпатті — одна з найприбутковіших галузей приватного підприємництва. Цьогоріч для забезпечення рівних умов ведення туристичного бізнесу в правовому полі для всіх суб’єктів господарювання ДПА в області започаткувала програму «Карпатська зима». Буде сформовано перелік потенційних платників податків, які можуть надавати послуги з організації дозвілля, харчування і проживання туристів. У рамках програми будуть відпрацьовані всі можливі схеми ухилення від оподаткування у сфері туристичного бізнесу для запобігання тіньовому бізнесу.

Станом на 1 грудня 2009 р., за даними сектору реєстрації та обліку платників податків, в Івано-Франківській області налічується 833 СПД (з них 236 СГД-юридичних осіб та 597 СПД фізичних осіб), що здійснюють діяльність у сфері санаторно-курортного, готельного, туристичного бізнесу, громадського харчування, розваг, здачі в оренду рухомого та нерухомого майна, прокату тощо.

Програма «Карпатська зима» діє з 15 листопада п.р., відтак уже є певні результати роботи податківців. Зокрема, до оподаткування збором за спеціальне використання водних ресурсів залучено 62 СПД, з них 60 СГД фізичних осіб-підприємців. Найбільше платників було залучено в Богородчанському та Надвірнянському районах. Окрім того, в Долинському районі ще два підприємства стали платниками курортного збору. Ще три туристичні підприємтсва області оцінили переваги електронної податкової звітності та долучилися до її подачі.