Політика

«Цинамон Тур 2010» починається з Івано-Франківська

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

«Цинамон» — спільний музико-поетичний тур українського письменника Юрія Андруховича і польського гурту Karbido — проходитиме в Україні протягом дев’яти днів, а розпочнеться він у рідному місті Андруховича — Івано-Франківську. Проект «Цинамон», який учасники туру представлятимуть у нашому місті, Львові, Вінниці, Одесі, Дніпропетровську та Києві, поєднує в собі поезію, музику та відео. Тексти Юрія Андруховича зі збірки «Екзотичні птахи та рослини» у його ж виконанні завдяки музикантам Karbido отримали несподівану музичну форму, а в поєднанні з відео-проекцією VJ-групи «КУБ» та друзів «АртПоля», яка супроводжуватиме виступи, загальний ефект дійства стає непередбачуваним.


Цей мистецький проект є продовженням триптиху «Самогон. Цинамон. Абсент», першу частину якого Україна побачила у вересні 2008 року. Ідея музично-літературно-візуального перформенсу зародилася на фестивалі у Дрогобичі, присвяченому польському письменникові та художникові єврейського походження Бруно Шульцу. Його повість у новелах «Цинамонові крамниці» вважається шедевром європейської літератури минулого століття.

Автори альбому, що співпрацюють з 2005 року, натхнені позитивним сприйняттям дебютного «Самогону», цього разу звернулися до текстів Юрія Андруховича зі збірки «Екзотичні птахи і рослини», знаходячи для них цілком несподівану музичну форму: витриману в конвенції electro-music суміш традиційного радіоспектаклю з енергетикою пост-року.

Філософія туру вимагає великих просторів, зокрема через амбітну візуалізацію, підготовлену групою друзів проекту «АртПоле» і доведену до віджей-формату івано-франківською VJ-групою «КУБ». Тому концерти відбуватимуться у філармоніях, палацах, театрах…


Про «Цинамон / Cynamon»

Юрій Андрухович — автор текстів, голос
Іґор Ґавліковський — гітари, клавішні, програмування, польові записи, віртуалії
Томаш Сікора — віртуалії, теремін, клавішні, програмування, польові записи
Марек maot Отвіновський — бас, клавішні, програмування; дизайн «Цинамону»
Спеціальний гість Петер Конрадин Цумтор — ударні, ґонґи


Один важливий факт потрібно знати читачам Андруховича і слухачам Karbido, а також всім небайдужим до сміливих проектів у сучасному мистецтві. Наше міністерство культури, незважаючи на підписані документи щодо співпраці у проведенні туру, відмовилося від фінансування, адже «пріоритетним на другий квартал є святкування Дня перемоги». Хочеться, щоб своєю присутністю на концертах туру люди довели, що їм це все ж цікаво. Принаймні Івано-Франківськ не має морального права не підтримати рідного йому Юрія Андруховича.

Зараз учасники проекту проводять репетиції в нашому місті. А перший концерт «Цинамону» відбудеться 14 квітня у приміщенні обласної філармонії. Початок о 19:00. Квитки коштують від 25 до 50 грн. (детальніше у касі філармонії за тел. 2-31-46). На концерті продаватиметься CD «Цинамон» + міні-CD з додатком «Індія» за ціною 60 грн.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.