Політика

Читайте у свіжому «Репортері»: Підготовка до 350-ї річниці, Пасхальна бухгалтерія, Історія попри мешти

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

• Івано-Франківськ готувався до відзначення своїх триста п’ятдесят кілька останніх років. Планували реконструкції пам’яток, добудову стадіону, навіть новий міст. Та коштів на це так і не дочекались. Із чим будемо святкувати — у топ-темі номера.• Калушанин Віктор Гулак — багатодітний батько-одинак, який сам виховує шістьох прийомних дітей. Як велика весела родина готується до свят, бачили журналісти газети.

• Великодній кошик — не лише атрибут Пасхи, а й предмет гордості кожної господині. Скільки він коштував минулого року та як вартує зараз? Результат — не дуже втішний.

• Купівля автомобіля, нехай і вживаного — важлива подія для кожного водія. Тут треба бути особливо уважним. Адже, крім завищеної ціни, можна стикнутися і з шахрайством. Як уберегтись — на постійній автосторінці газети.

• Браму Палацу Потоцьких розпочнуть відновлювати вже на цьому тижні. Хто ремонтуватиме і за чиї гроші читайте на 2 сторінці.

• Цього тижня відзначаємо очільника обласної прокуратури. Олександр Каліфіцький, хоч і не був на минулому засіданні сесії облради, проте став її чи не головною фігурою, а разом з тим і людиною тижня.

• Порушник під час затримання вкусив міліціонера за ногу. Цей, на перший погляд, курйозний випадок трапився у Калуші зі старшим дільничним інспектором Зоряном Пілянським два роки тому. Це було б смішно, якби не… важковиліковний гепатит С, який потім виявили в міліціонера. Тепер його діти, а їх у сім’ї п’ятеро, відкладають гроші не собі на цукерки, а татові на ліки. Як ретують дільничного — на 6 шпальті.

• У Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника тривають виборчі перегони. Основні кандидати на посаду ректора вже визначилися. В гостях у «Репортера» – Михайло Романюк, декан економічного факультету, доктор економічних наук, професор.

• На вулиці Мельничука в Івано-Франківську нині стоїть металевий паркан. За ним повним ходом йдуть будівельні роботи. На невеличкій площі між кількома пам’ятками архітектури збираються звести чотириповерхівку. Про дивну будову — на 17 сторінці.

• Зізнайтеся, що також любите заглядати у чужі вікна, особливо одноповерхівок, і милуватися квітами на підвіконнях. Про тих, хто захоплюється вирощуванням вазонів читайте на 18 шпальті.

• Коли їхні мама чи тато їхали за кордон, то майже всі обіцяли – ненадовго, підзароблю трохи на життя, на твою освіту, квартиру та повернуся. Але, як показала практика, повернулися одиниці. Більшість влилася в життя у чужій країні – отримали дозволи на роботу, орендували житло. Як живуть за кордоном діти прикарпатських заробітчан читайте на 19 сторінці.

• Художників мало цікавить історія Івано-Франківська. Взагалі, жанр історичного живопису в нас розвинений слабо. Якщо й малюють, то в першу чергу галицьких князів чи запорізьких козаків. Невже в історії старого Станиславова не було моментів, гідних пензля живописця? Відповідь знайдете в традиційній рубриці «Неформат».

• Через чотири з половиною місяці у Лондоні почнуться літні Олімпійські ігри. У багатьох видах спорту боротьба за путівки на найважливіший старт чотириріччя доходить до кульмінації. У розпалі ця боротьба і для прикарпатських спортсменів.

• Офіційно вважається, що останнім царем Російської імперії був Микола ІІ. Але це не зовсім так. Адже 2 березня 1917 року він зрікся престолу на користь свого молодшого брата Михайла. Натомість, той уже назавтра відмовився від влади та визнав Тимчасовий уряд. Про останнього імператора — на останній шпальті.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.