Політика

Читацький путівник. Королівське місто Мадрид

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Він стоїть у самому серці Іспанії та здатен причарувати будь-якого гостя. Чим? Величними пам’ятниками, старовинними будівлями, смачною кухнею, а ще – незвичайною привітністю самих мадридців.

Головна вулиця Гран Віа

Найкращий час для відвідин Мадрида – весна-осінь, але місто чудове в усі пори року. Столиця Іспанії розташована на висоті 600 метрів над рівнем моря, тому вдень там тепло, а зранку та ввечері буває прохолодно. Валюта – євро, краще брати і готівку, і картку. Мова – іспанська та, звісно, англійська. Втім, як і в кожному великому відомому в світі туристичному мегаполісі, ви завжди зможете порозумітися мовою жестів і загальновживаних слів.

З аеропорту можна доїхати на метро (вартість квитка – два євро за одну поїздку) або на таксі (25-35 євро). Багато пам’яток розкидані містом на великих відстанях, тому метро там – дуже помічне. Його сітка має декілька ліній, що покривають увесь Мад­рид, дуже зручно. Єдина, але суттєва небезпека – кишенькові злодії, справжні профі, які вдало користуються великим напливом людей і необережністю туристів.

Алея Аргентини

Якщо у вас небагато часу, то дуже допоможуть автобуси Madri City tour та інших компаній. Вони пропонують кілька маршрутів із зупинками біля основних місць, які варто побачити. Квиток на один день коштує приблизно 20 євро. Є можливість послухати коротеньку екскурсію щодо кожного об’єкта, вийти з автобуса, зробити декілька фотографій, а потім знову сісти на наступний. Інтервал між автобусами – 10 хвилин, тому за короткий час можна побачити всі найцікавіші пам’ятки та не загубитися у великому місті.

Площа Іспанії та пам’ятник Сервантесу

А що ж треба побачити? Обов’язково – Королівський палац, побудований у стилі італійського бароко: меблі, картини, королівська порцеляна. Там же є просто розкішний музей зброї та лицарів різних історичних періо­дів. Вхідний квиток до палацу – 10 євро. Після того дуже добре погуляти у садах Сабатіні, розташованих поруч.

Муніципалітет Мадрида

Не менш королівська і площа Майор (Plaza Mayor), де відбувалися всі святкування монаршої родини – весілля, народження нащадків і т. д., а також основні громадські події, зокрема, страти. По центру плази стоїть статуя Феліпе ІІІ, це за його наказом збудували площу. Тут же – дуже гарний королівський будинок з усіма необхідними для такої будівлі атрибутами. Взагалі, Мад­рид майже на кожному кроці нагадує, що він – місто королів.

Окремої розмови заслуговують музеї, яких тут багато і кожен цікавий по-своєму. Музей Прадо (Museo del Prado) – національна гордість Іспанії, в колекції – 7 000 картин. Знамениті художники Веласкес, Гойя, Ель Греко, Тиціан, Пікассо та багато інших. Вхідний квиток – 12 євро, після шостої вечора вхід узагалі безкоштовний, тому – велика черга.

Ще один обов’язковий до відвідин об’єкт – Центр сучасного мистецтва королеви Софії (Centro de Arte Reina Sofia) із безцінною колекцією творів. Є тут і Сальвадор Далі, і знаменита «Герніка» Пабло Пікассо.

Музей Прадо

Із невеликих і затишних суб’єктивно найцікавіші два музеї – Романтизму та Лазаро Гальдіані: античні меблі, прикраси із срібла та золота, цікаві фрески. Вартість вхідних квитків – шість євро.

Втомилися від музеїв? Ідемо до парку El Buen Retiro. Там можна покататися на човні по мальовничому озеру або прогулятися алеями, названими на честь латиноамериканських держав – Аргентини, Куби, Колумбії, інших.

Крім того, варто побачити пам’ятники, сходити до Мігеля Сервантеса на площу Іспанії або до ведмедика із суничним деревом (Oso y madroño), який є символом Мадриду та знаходиться на центральній площі Сонця (Plaza de la Puerta del Sol). До речі, на цій же площі іспанці традиційно зустрічають Новий рік, з’їдають 12 виноградинок і загадують бажання.

Ведмедик і суничне дерево

Для тих, хто хоче придбати щось цікаве й недороге для себе чи на подарунок рідним, підійде блошиний ринок El Rastro. Працює він лише в неділю, а знайти тут можна все, що завгодно: шалики за пару євро, годинники на ланцюжку – п’ять євро, численні сувеніри за ціною удвічі нижчою, ніж будь-де, а також справжні старовинні речі.

Національна кухня для іспанця – то святе. Знамениті закуски (Las tapas) можна знайти у кожному ресторанчику, проте найкращі подають у Латинському кварталі (La Latina). Варто спробувати справжній іспанський хамон (jamón) – сиров’ялену свинину, тортилью (tortilla) – омлет із яєць і картоплі, кальмарові кільця. А основною іспанською стравою є паелья (paella) – рис із овочами, м’ясом або морепродуктами. Якщо схочете добре пообідати, неодмінно скористайтеся комплексним меню, яке коштує 10-12 євро та пропонує дві основні страви, каву або десерт. Такий самий звичайний (не комплексний) обід може обій­тися у 20-25 євро.



Парк Ель Буе Ретіро

Аби пізнати Іспанію краще, варто відвідати шоу фламенко. Можна обрати – або шоу з вечерею, або просто з келихом вина (від 15 до 50 євро). У будь-якому разі ці танці варто побачити.

Зорієнтуватися у всьому мад­ридському різноманітті допоможе путівник знаменитого видавництва «Одинока планета» (Lonely planet). Зібрана там інформація зробить перебування у Мадриді приємним і легким.

Серед численних сувенірів варто придбати віяло, іспанську шаль, той же хамон і вироби майстрів із Толедо. А спогади ви й так заберете назавжди.

Коротенький словничок:

Доброго дня – Buenos dias – Буенос діас

Дякую – Gracias – Грасіас

До побачення – Hasta luego – Аста люего

Будь ласка – Por favor – Пор фавор

Вибачте – Perdoname – Пердонаме

Так – Si – Сі

Ні – No – Но

Допоможіть – Ayudame – Аюдаме

* * * 

Від редакції

Умови подачі матеріалів до рубрики «Читацький путівник»

Тексти й фото до цієї рубрики може подавати будь-хто, незважаючи на фах. Головне – ви пишете про одне закордонне місто, в якому вже побували самі. Але це не гарантія, що все буде опубліковано. Бо перша умова – треба написати цікаво, просто, лаконічно, грамотно. Рукописні варіанти не приймаються.

Обсяг тексту – до 6 тис. знаків з пробілами. Фото – обов’язково, краще декілька, щоб був вибір для друкованої версії. Решту найцікавіших ілюстрацій поставимо на сайті.

Як писати? Уявіть собі, що десь на каві друг (кум, подружка, колега) запитує вас: «І як тобі? Що там цікавого, що сподобалось, не сподобалось?». І ви відповідаєте – правдиво, не банально й тільки те, що знає­те точно.

В ідеалі тексти з «Читацького путівника» мають відповідати приблизно на таку анкету:

У яку пору року краще їхати в це місто та чому?

Що здивувало найбільше?

Чим відрізняються тамтешні люди?

Що варто побачити (пам’ятки, музеї і т. д.), а куди краще не ходити й чому?

Де міняти валюту?

Дороги (якість, розмітка, світлофори, затори і т. д.)

Де відчути місто (вулиця, річка, певний об’єкт тощо)

Вартість проживання (тризірковий готель, хостел і т. д.)

Кухня: кафе-ресторани, меню, страви, ціни, смаки…

На що варто витратити 50-100 доларів (євро)?

Що придбати собі або у подарунок близьким?

Корисні слова, які треба знати.

Звісно, ви не мусите ретельно відповідати на всі запитання, як на іспиті. Крім того, якщо вас особливо вразило щось, чого немає в анкеті, – треба писати. І бажано робити це невимушено, а головне – цікаво.

Матеріали надсилайте на скриньку [email protected] з темою листа «Читацький путівник». За все, що буде опуб­ліковано, редакція платить гонорар – 20 грн. за кожну тисячу знаків і від 20 грн. за кожне опубліковане в газеті фото.

У будь-якому разі жодне звернення не залишиться без відповіді.

Можливо, згодом ми зробимо з цієї рубрики окрему книжку.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.