Політика

Бюджетна резервація

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

 

Форс-мажор

Резервний фонд чітко регламентується Постановою Кабміну. І планується він для того, щоб мати можливість профінансувати видатки, які не можливо передбачити при плануванні бюджету. Начальник фінансового управління міськвиконкому Вікторія Сусаніна розповідає, що резервний фонд не може перевищувати одного відсотка від обсягу видатків загального фонду міського бюджету. Цьогоріч загальний фонд був затверджений у розмірі 421 млн. грн., тож максимально резервний фонд може становити 4,2 млн. грн.

Правда, на практиці цифри значно менші. Відтак, у минулому році «зарезервовано» було 303 тис. грн., правда, у зв’язку із липневою повінню було додано ще 1 млн., а на 2009 рік — 484 тис. 700 грн. Утім наразі прийнято рішень тільки на 98 тис. грн. До речі, спершу управління надзвичайних ситуацій та ЖКГ роблять обстеження, складають орієнтовний кошторис і тільки після цього виконком приймає рішення, щоб профінансувати.

«24 лютого ми виплатили 78 тис. грн. на завершення поточної виплати допомоги сім’ям, які постраждали від стихійного лиха, — каже Вікторія Сусаніна. — А решта — це порівняно дрібні суми. Вони складаються на основі кошторисів. Наприклад, для надання матеріальної допомоги громадянам на проведення ремонтних робіт власної квартири, технічний стан якої пошкоджено внаслідок пожежі. Зрештою, на будь-які форс-мажорні обставини, що трапляються впродовж року».

Сусаніна розповідає про найяскравіші випадки. Наприклад, торік на вул. Дністровській впала арка. Такого передбачити ніхто не міг. Тож на відновлення склепіння з резерву спрямували близько 33 тис. грн.

Цього року є лист-звернення від начальника управління охорони здоров’я міста, пов’язане із аварійністю ліфта. Це питання теж виноситиметься на розгляд виконкому. За словами Сусаніної, цей фонд не витрачається на будь-що. Тому буває що кошти залишаються. Тоді їх перерозподіляють, наприклад, на енергоносії.

 

50 розпоряджень

З облдержадміністрацією вийшло значно складніше. Заступник начальника головного управління фінансів ОДА Назар Косаревич погодився поговорити про резервний фонд. Але не по телефону, для цього треба було обов’язково зустрітися. А при зустрічі заявив, що це не його питання, і він взагалі не готовий відповідати. Головне, розповів про існування Постанови Кабміну № 415 від 29 березня 2002 року та бюджетний кодекс і запевнив «Репортер», що на практиці все відповідає законодавству.

Отже, у 2008 році резервний фонд ОДА становив 1 млн. 314 тис. грн., у 2009 запланували 500 тис. грн., а на останній сесії облради його збільшили ще на 500 тис. грн. До слова: сам обласний бюджет цьогоріч становить 508 млн. грн. Назар Косаревич одразу підкреслив: у відсотковому відношенні все відповідає законодавству. Згодом додав: «Дозволяється не більше двох відсотків обсягу від загальних видатків бюджету». (Вікторія Сусаніна казала — не більше 1 %. Отже хтось помилився. Перевірили: таки 1 %. Певне, Косаревич помилився через те, що то не його питання. І таке буває).

«Репортер» таки довідався, що було приблизно 50 розпоряджень голови ОДА на виділення коштів із резерву. Мовляв, в основному гроші йдуть на ліквідацію наслідків стихійного лиха, як правило спрямовуються як субвенції на райони.

Щоправда, інформації було таки замало. Тож Назар Косаревич відправив журналіста «погуляти». А після прогулянки сказав: «51,6 % йшло на ліквідацію наслідків стихійних явищ, решта — на роботи, пов’язані з ліквідацією пожеж». Певне, вирішив, що тепер відповідь стала вичерпною. А може й підозрював, що чогось бракувало. Адже попросив, оскільки він буде у відрядження, дати прочитати статтю іншому заступнику — Марії Здерка. Певне, через те, що вона питання знає краще. До речі, Косаревич навів приклад однієї з газет — мовляв, саме за таким принципом він працює з тими журналістами. В іншому випадку друкувати інформацію, яку надав, не дозволяє. І прізвище називати відмовляється (!).

Доведеться дещо нагадати. Отже, згідно зі статтею 26 Закону України «Про пресу», журналіст має право «на вільне одержання, використання, поширення та зберігання відкритої за режимом доступу інформації». А згідно зі статтею 10 Закону України «Про інформацію» право на інформацію забезпечується «Обов’язком органів державної влади, а також органів місцевого і регіонального самоврядування». І ще трохи: «Не допускається вимога попереднього погодження повідомлень і матеріалів, а також заборона поширення повідомлень і матеріалів з боку посадових осіб державних органів, крім випадків, коли посадова особа є автором поширюваної інформації чи дала інтерв’ю». Це — скорочений витяг зі статті 2 того ж Закону України «Про пресу».

Авторське право пана Косаревича «Репортер» точно не зачіпав. То що ж це було? Все просто: пиха є, а законів не знають. Треба навчити? Без проблем. Як то кажуть «тільки свисніть».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.