Політика

Бути хорошим хлопцем

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулого тижня мер обласного центру Віктор Анушкевичус провів прес-конференцію, на яку винесли три питання. Але про те, що працівники виконкому не можуть отримати зарплати не згадав, доки його не спитали: «Це правда, що заблоковані рахунки міськвиконкому, і працівники не отримують зарплату?». Анушкевичус відповів чесно: «Це правда». Та одразу натякнув, що вважає не зовсім добросовісними рішення судів та виконавчої служби обласного управління юстиції.

«На сьогоднішній день у мене є своє ставлення до цього. Відповідно до рішення судів відкрите виконавче провадження, зроблені постанови, причому це робилося дуже швидко, надзвичайно оперативно. Хочу зазначити, що сьогодні є дуже багато рішень судів, по яких не відкрито виконавче провадження. Або по яких абсолютно неефектив-но і безвідповідально працює державна виконавча служба, — зазначив мер і продовжив. — Зокрема, що стосується адмін-штрафів».

На такі звинувачення в. о. головного управління юстиції в Івано-Франківській області Володимир Ковальчук каже: «Насправді міськвиконком програв судову справу, і все».

На прес-конференції міський голова згадав і інші державні структури, які, на його думку, винні у затримці зарплати. «Держказначейство у цій ситуації мало би розібратися, — сказав мер. — І відповідно до цієї постанови вчинити дії, які б забезпечили арешт рахунків, які відповідають виключно сутності заборгованості і кодам економічної класифікації. А всі інші, особливо, що стосується зарплатних рахунків, не мали бути заблоковані».

На запитання, за що заблокували рахунки міськвиконкому, Анушкевичус відповів: «Свого часу один із підприємців передав місту Івано-Франківську 50 % самовільно збудованих площ, тобто квартир. На засіданні виконавчого комітету ці квартири були розподілені, люди отримали ордери». За словами міського голови, потім цей підприємець чомусь передумав і через суд вирішив домагатися відшкодування цих квартир.

Такі заяви мера дали результат. Як повідомив начальник державного казначейства в Івано-Франківській області Василь Даниш того ж дня були розблоковані рахунки, а працівники виконкому таки отримали заробітну плату. Проте звинувачення у свій бік з боку міського голови Даниш заперечує: «Ми вважаємо, що діємо у межах чинного законодавства. На сьогодні зарплату заплачено, рахунки розблоковано».

Як з’ясував «Репортер», міськвиконкомівські рахунки заблоковано через квартири у будинку по вулиці Незалежності, 179б. Кажуть, що за проектом це мав бути п’ятиповерховий будинок, а забудовник спорудив — шестиповерховий. Тому за законом він зобов’язаний, як і сказав Анушкевичус, 50 % від надбудови передати громаді міста. Крім того, стало відомо, що підприємцем, який судився із виконавчим комітетом, є Костянтин Бородайко — директор відомої будівельної компанії «Гаразд Україна».

За словами Бородайка, його фірма не будувала ці квартири: «Я купляв квартири не як підприємець, а як фізична особа. А він (Віктор Анушкевичус — Ред.) ці квартири без жодних законних підстав просто оформив на своїх товаришів». Бородайко пояснив, що будинок будувала інша фірма, директор якої Ігор Кухній за добудову шостого поверху сплатив у «Фонд соціально-економічного розвитку міста» більше 100 тисяч гривень. Після цього, за словами Бородайка, з Кухнія почали вимагати ще три трикімнатні квартири. «Кухній ніяких договорів з ними по передачі цих квартир не укладав, жодних актів прийому-передачі не було. Аналогічно від мене, як від покупця, не було також таких договорів. Тому міський голова на власний розсуд (не знаю, чим він керувався) роздав чужі квартири своїм колегам», — каже Бородайко.

Тепер через суд Костянтин Бородайко виграв більше 650 тисяч гривень за квартири, які за його словами, Анушкевичус самовільно передав правоохоронцям. «Він декларує, що дав квартири інвалідам і чорнобильцям, а це далеко не так», — каже директор «Гаразд Україна». На запитання, чому міський голова так поступив, Бородайко, жартуючи, відповів: «Бо він, напевно, хоче бути хорошим хлопцем».

За постановою про відкриття виконавчого провадження, термін добровільної сплати заборгованості міськвиконкому закінчився 30 липня цього року. Тепер у примусовому порядку виконавчий комітет, за рішенням суду, має доплатити ще 64 тисячі гривень. Поки що рахунки міськвиконкому ще заблоковані. Виходить, що за квартири, які отримали правоохоронці, мусить розплачуватися громада міста. Мимоволі виникають запитання. Скільки ще квартир отримали наближені до влади люди замість інвалідів та чорнобильців? І скільки громада за них має заплатити?

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.