Начальник управління ЖКГ Петро Косюк на розгляд виконкому запропонував два додатки. В перший список ввійшли 132 заяви інвалідів та учасників бойових дій. У другий — 8698 заяв «звичайних» мешканців. Такі списки йому дав вказівку зробити керуючий справами міськвиконкому Андрій Лис. Але даремно.
Радник міського голови Віктор Кімакович звернув увагу на те, що в соцзахисті на обліку знаходиться більше 20 тис. мешканців, і якщо виконком надасть дозвіл внесеним у список, то дуже скоро з аналогічними заявами прийдуть інші. Ідею пільгового надання дозволів сприйняли кволо. Тим паче, що законодавство такого не передбачає.
Віце-мер Олександр Дерев’янко нагадав членам виконкому, що вони не мають повноважень відміняти Постанову Кабміну, яка передбачає наявність схеми теплопостачання в місті. Тобто, на надання дозволу на хаотичне відключення від центрального опалення. А ще, що в місті не розроблено питання оплати за місця загального користування.
«Відключаючи окремі квартири, ми перекладаємо оплату на тих, хто залишається. Тут є предмет соціальної нерівності. Щоб вирішити це питання, управлінню ЖКГ потрібно було підготувати рішення виконавчого комітету про тариф та сплату за місця загального користування. Цього не зроблено», — наголосив Дерев’янко.
На це Петро Косюк нагадав про наказ міністра ЖКГ, в якому передбачено, що всі мешканці, які встановлюють автономне опалення, зобов’язані платити за місця загального користування. Відтак з цим питанням жодних проблем нема.
Однак проблеми були в іншому. Наприклад, вентиляційні канали наших квартир, які не розраховані на автономне опалення, екологія міста, фінансове навантаження, розбалансування теплопостачання міста та економія газу альтернативними видами опалення.
«З Європейським банком реконструкції та розвитку я сам особисто проводив зустрічі, і вже на загальнодержавному рівні йде мова про отримання позики для модернізації теплоенергетики міста. Якщо ми сьогодні відключимо 9 тисяч, через місяць ще — 9 тисяч, то чи цей проект буде цікавий, якщо ми лишимо всього 15 тис. споживачів?», — спитав міський голова Віктор Анушкевичус.
На це Косюк мляво запитав, може, якщо людям потрібне автономне опалення, а не модернізація, то не треба зараз говорити про кредит на півтора десятка тисяч євро, а до них плюс ще й відсотки. А просто дати людям відповідний папірець. Зрештою члени виконкому, апелюючи до Постанови Кабміну від 6.11.2007 року, звернули увагу на те, що не мають права цього робити.
На це секретар міської ради Василь Бойчук звернув увагу на те, що він голосуватиме за обидва списки. А?якщо це не законно, то нехай таке рішення оскаржує прокуратура та інші структури, які мають такі повноваження. Адже 9 тисяч заяв від мешканців, на його думку, це вже соціальна проблема. «Мені сподобалися слова пана Немирі, який сказав: «Чиновника повинно бути менше чути, менше видно, і щоб від нього менше пахло». Я вважаю, що ми не маємо людей зупиняти, якщо є щось незаконне, то на це є правоохоронні органи, які розберуться, наскільки ми порушували наказ», — підсумував він.
Віктор Анушкевичус почав скептично коментувати пропозицію приймати рішення і чекати, щоб прокурор його відмінив. На думку мера, якщо таким шляхом рухатися, то це тоді буде не виконавчий комітет і навіть не демократія, а анархія і популізм.
Це образило Бойчука, він попросив мера його не коментувати, а вести засідання згідно з регламентом. Анушкевичус у відповідь теж попросив не створювати підкати «разом з своїм Немирею на чиновників». Зрештою мер виніс питання на голосування. «За» голосував один лише Бойчук, що навіть попросив занести в протокол.
Мер продовжував коментувати: «З однієї сторони є прагматизм та здоровий глузд, а з другої — тупий популізм. Завтра це може обернутися трагедією. Але про це хтось думає з тих, хто займається популізмом?..». Секретар міської ради не витримав, зібрав речі і встав зі словами: «Ви поговоріть, а я піду». Анушкевичус дотепно згадав приказку: «Баба з воза — кобилі легше». Бойчук погодився: «Я знаю, Вам це легше».
Далі мер навчив Петра Косюка, як правильно відповідати людям, які чекають відповіді на свої заяви, навіть звернув увагу на те, що треба послатися на Постанову Кабміну. Тож майже дев’ять тисяч іванофранківців скоро отримають відповіді від Петра Косюка і нарікатимуть знову ж таки на нього. А він чесно хотів як краще, хоч вийшло як завжди. Та й питати нема з кого — Кабмін далеко.
Comments are closed.