Політика

Азаров бере Інтернет-видання «під каблук»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді ввести штраф у розмірі 120 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (2040 гривень) за випуск або розповсюдження інформаційної продукції інформаційним агентством без його державної реєстрації як суб’єкта інформаційної діяльності, а також за ухилення від перереєстрації інформагентства.

Про це йдеться в законопроекті № 6603, зареєстрованому в парламенті 30 червня.

Відповідні доповнення пропонується внести до Кодексу про адміністративні правопорушення.

За такі ж дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, пропонується встановити штраф у розмірі 300 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (5100 гривень).

Передбачається, що складати протоколи про адміністративні правопорушення буде орган державної реєстрації, визначений Кабінетом Міністрів, який проводить реєстрацію інформаційних агентств.

Законопроект також передбачає зміни до закону «Про інформаційні агентства», якими пропонується встановити, що до заяви про державну реєстрацію інформаційних агентств повинні додаватися установчі документи і виписка з Єдиного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців.

Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко вважає, що запропонований урядом законопроект щодо удосконалення системи державної реєстрації інформаційних агентств не може бути прийнятий без проведення попереднього громадського обговорення.

Томенко зазначив, що цей законопроект стосується не лише інформаційних агентств, але й Інтернет-видань. За його словами, тепер цілком зрозумілі аргументи інформагентств, які зацікавлені у прийнятті цього закону, оскільки не всі Інтернет-видання «працюють коректно». У той же час, додав віце-спікер, у нинішніх умовах цей закон може використовуватися владою як засіб цензурування роботи електронних ЗМІ.

«Тому я переконаний, що без широкого громадського обговорення за участю медіа цей закон не може бути прийнятий, оскільки він буде використовуватися як засіб цензурування», – сказав він.

Нагадаємо, закон «Про інформаційні агентства» був прийнятий у 1995 році. Згідно з ним, інформаційним агентством є зареєстрований як юридична особа суб’єкт інформаційної діяльності, що діє з метою надання інформаційних послуг.

Відзначимо, що діяльність інтернет-видань в Україні законодавчо не врегульована. Тому більшість онлайн-видань, що працюють в режимі інформаційних агентств, не є зареєстрованими.

Варто відзначити, що розповсюджувачем інформаційного продукту легко може виявитися навіть особистий блог.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.