До вивчення альтернативних джерел енергії на Прикарпатті спонукають проблеми екології, постійне зростання вартості енергоносіїв, обмеження енергоресурсів природи. І з кожним роком потреба в нетрадиційних альтернативних джерелах енергії зростає, адже енергетичні ресурси (природний газ, вугілля, нафта) є обмежені, атомні електростанції можуть загрожувати екології не тільки України, а й світові взагалі.
Особливої популярності у наш час набувають такі природні ресурси, як вітер, сонце і вода. На Прикарпатті вже діють дві малі гідроелектростанції, у найближчому майбутньому планується звести ще кілька на Дністрі та Черемоші.
Не новинкою для нашого краю є і вітрова енергія. Є навіть виробник вітряків — Галицький механічний завод, який випустив уже більше десятка вітрових двигунів, окремі з яких продовжують працювати в південних регіонах України.
Були спроби встановити їх і у нас, однак недостатнє вивчення рози вітрів не дало можливості розвинути цю теорію. Зараз, за словами директора заводу Петра Гнипа, є нові розробки вітрових двигунів, і при наявності відповідного фінансування вони можуть стати доброю альтернативою традиційній прикарпатській енергетиці. Наразі колектив займається іншими справами, але не покидає надії, що найближчим часом повернеться до цікавих розробок. І в цьому посприяє районна та обласна влада.
Найбільшу потенційну можливість розмістити вітряки мають сьогодні Одеська, Донецька, Київська, Сумська та Львівська області. Від них в основному і поступають замовлення. Україна, за словами вчених, має такі ж умови, як і Америка, Німеччина, Швеція, де активно використовують сонячні колектори вже понад 10 років.
Нині прикарпатські вчені, зокрема Івано-Франківського університету нафти і газу, займаються вивченням використання як альтернативної енергії блискавки. До речі, в області на реалізацію програми розвитку альтернативних джерел енергії заплановано 250 млн. грн.
ОДТРК
Comments are closed.