Політика

9 травня на Прикарпатті вивісять лише прапори, визначені Конституцією

Google+PinterestLinkedInTumblr

На Прикарпатті 9 травня висітимуть державні прапори, які «чітко визначені у Конституції України: що, де і коли вивішується. Я буду дотримуватись Конституції, — наголосив на прес-конференції голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк. — У нашій області будуть вивішені згідно з Конституцією державні прапори України. Так говорить Конституція».

На запитання журналістів, який саме день святкуватимуть на Прикарпатті — День перемоги чи День пам’яті, — Виштиванюк відповів: «День пам’яті у нашій області і в Україні буде 22 червня, коли буде 70 років початку Другої світової війни. Ця війна розпочалася 1 вересня зі спільної окупації Польщі німецькими і радянськими військами. Так гласить європейська історія. Радянська історія говорить, що початок бере 22 червня, коли німці напали на Україну як складову СРСР».

Губернатор нагадав, що «основним, базовим документом» є закон, ухвалений ще у 2000 році. «А там записано, що фронтовики, учасники війни можуть приходити на урочистості з атрибутикою часів Другої світової війни. І не потрібно плутати атрибутику з червоними прапорами. І якщо хтось прийде на парад, мітинг, який буде традиційно 9 травня біля Вічного вогню, з військовою атрибутикою, то ніхто нічого нікому робити не буде і не повинен. А спеціальної команди вивішувати по області червоні прапори ніхто не давав, і, принаймні, давати не буде».

У свою чергу голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич уточнив, що у законі «немає жодного слова про імперативний наказ обов’язковості вивішування прапорів». «У законі є роз’яснення, в якому порядку вони (прапори) можуть бути використані, але не зобов’язані», — додав голова облради.

УНІАН

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.