У четвер, 8 лютого, громадська ініціатива «Судові комунікації» презентувала результати спеціального соціологічного дослідження щодо рівня довіри до суду.
За результатами цього дослідження судам не довіряють 80% людей.
Над цим дослідженням з 2015 року працювали експерти “Центру політичних студій”, соціологи з Прикарпатського та Харківського національних університетів, а також судді та прес-секретарі судів області.
Як розповів, голова комітету з питань комунікації Ради суддів України Олександр Сасевич, негативне сприйняття судів багато в чому визначається негативним інформаційним фоном, а не якимось фактами.
“Близько 80% громадян України не довіряють судам, близько 20% – довіряють. Ситуація у країні складна, тож люди не схильні довіряти владі в цілому. Проте ми опитали тих людей, які безпосередньо стикались із судами – і цифри виявились зовсім іншими. Згідно наших даних, 47% людей довіряють судам, 41% – не довіряють, інші опитані не змогли визначитись”, – каже Олександр Сасевич.
За даними навчально-наукового центру соціологічних досліджень ПНУ, близько 1500 прикарпатців протягом одного дня звертаються до судів області.
“Ми запитали 37 відвідувачів Яремчанського міського суду, яку б оцінку вони поставили роботі установи, – розповіла керівниця центру Ольга Максимович. – Середня оцінка за шкалою від 1 до 10 склала 9.1 бала – погодьтесь, це зовсім не схоже на середні цифри по країні. На такий високий рівень вплинули особисті якості суддів, а також активна комунікація органів судової влади”.
Як пояснила Максимович, для дослідження взяли Яремчанський суд, бо він найменший по чисельності.
Громадська ініціатива «Судові комунікації» працює з 2014 року. До її складу по мірі зародження ідеї і її реалізації входять представники громадських організацій, судді, працівники судів та територіального управління ДСА України в Івано-Франківській області. Завданням ініціативи є вирішення проблем функціонування судів .
Comments are closed.