Політика

12 липня — День святої Вероніки, покровительки фотографії

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сьогодні, 12 липня — день святої Вероніки, яка вважається покровителькою фотографії. Свята Вероніка, згідно з Біблією, подала Ісусу, що йшов на Голгофу, тканину, щоб він міг стерти піт із лиця. На цій тканині закарбувався образ Христа. Майже два тисячоліття пізніше, коли винайшли фотографію, Римський папа оголосив цей день Всесвітнім днем фотографа.

Припускають, що ім’я Вероніки являє собою спотворене від латинського vera icon («справжній образ») — так називали «плат Вероніки», відрізняючи його від інших образів Христа. Вперше розповідь про святу Вероніку з’явилася в апокрифічних Діяннях Пілата, що відносяться до IV або V століття.

Образ і діяння святої Вероніки послужили тому, що її шанують як покровительку фотографів та фотографії. Тому цей день любителі і професіонали фотосправи відзначають як день фотографа.

А от всесвітній день фотографії (World Photography Day) щорічно відзначається в багатьох країнах 19 серпня. У цей день в 1839 році уряд Франції, який купив патент французького хіміка і винахідника Луї Жака Манд Дагера (Daguerre) про метод отримання відбитка (дагеротип), зробив відкриття дагеротипу надбанням світової громадськості — іншими словами, широке коло обивателів дізналося про винахід прототипу фотографії.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.