Погляд

Як Болехів атакував облраду. Дещо про бюджет розвитку, кумівство і Бандеру

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Найсвіжіше засідання Івано-Франківської обласної ради усім, хто там був, запам’ятається надовго. Таких пристрастей тут не бачили давно. Міський голова Болехова Зенон Макота всіма можливим способами намагався добитися перегляду розподілу коштів бюджету розвитку. А завершилося все тим, що депутати просто не повернулися з обіду.

boleh (1)

Конфлікт закрутився ще на першому засіданні 20 березня. Тоді депутати дуже оперативно проголосували за розподіл коштів бюджету розвитку. Мова йде про 25 мільйонів гривень, їх призначення – соціальні об’єкти. Макота заявляв – Болехову знову не дають ні копійки, а саме рішення голосують з порушеннями. Навіть мало до бійки не дійшло з головою «свободівської» фракції Василем Поповичем.

На друге засідання мер Болехова приїхав із групою підтримки, як він сам сказав, це близько сотні людей – сільські голови, директори шкіл, завідуючі садків, «самооборонівці». Привезли і плакати, на яких розписали, скільки хто отримує з бюджету розвитку, ними заліпили президію.

Народу з Болехова таки було багато, тож депутати проголосували, аби пустити Макоту до мікрофону.

«Ми хочемо знати, який підхід і принципи використовує обласна рада при розподілі коштів, на які пріоритети спрямовує гроші, – сказав він. – Ми кожного разу подаємо запити, які соціальні об’єкти потребують негайного фінансування, а на ці запити вже навіть не отримуємо відповіді. З 2011 року з бюджету розвитку нам не дають нічого. На попередньому засіданні депутати не виділили коштів не тільки на Болехів, а й на Яремче, Бурштин, Коломию… Мені цікаво, чи про це знають громади цих населених пунктів? Чому погоджуються, що на їхні податки деякі особи проводять собі політичну кампанію в інших містах і районах?».

Більше того, Зенон Макота висунув власну теорію, чому саме останні роки так відбувається. Мовляв, відколи облраду очолив Василь Скрипничук, рада «помирилася» з ОДА і тепер вони ділять ці гроші 50 / 50. За його словами, кожен має свої райони і «робить там собі трамплін на наступні вибори, а в Болехові не так багато населення, аби викидати туди гроші».

boleh (2)

Не оминув і персоналій. Закинув головуючому, заступнику голови облради Остапу Дзесі, що той має родинні зв’язки з головою сільської ради Станківців (Долинський район). Саме тому, на думку Макоти, це село отримує дуже непогані гроші. І риторично додав – хіба в Болехові люди менш патріотичні, не були на Майдані, не підтримують АТО?

На цьому моменті депутати з залу стали викрикувати Макоті, що він уже вичерпав свій ліміт часу на виступ. «Який регламент, ви поділили 25 мільйонів за 15 хвилин?» – відбився той і продовжив. На черзі були порушення у ході самого прийняття рішення. Так, за словами мера Болехова, ані проект, ані навіть проголосоване рішення не були оприлюднені, що суперечить закону про доступ до публічної інформації. Бюджетна комісія збиралася за 15 хвилин до самого засідання облради, хоча проект депутати мали отримати за три дні до голосування. А під час самого голосування в залі просто не було кворуму. Тож громада уже звернулася в прокуратуру, аби там розібралися. Наостанок Макота закинув Дзесі: «Зробіть щось зі своєю комуняцькою закалкою». І попросив депутатів повернутися до бюджету розвитку і таки виділити кошти Болехову.

Звісно, на такі закиди Остап Дзеса змовчати не міг. Переконував – вони безпідставні. От саме на цю сесію винесено рішення про виділення болехівському кущу майже 3 млн. екологічних коштів. На наступну – буде рішення про гроші на будівницт­во та капремонт шкіл.

«Уже зараз ми завершуємо будівництво школи у Підбережжі, ми виділили 12 млн. на міст у Міжріччі, виділяємо цілий ряд інших коштів, і цей перелік ми опублікуємо, – захищався Дзеса. – А про активність болехівської громади… Не завжди ви так себе вели, пане голово. 14 січня 2011 року, коли регіонівська влада вважала, що вони навічно, коли попиралися всі права українства, і донецькі суди позбавили Бандеру звання Героя України, ми – депутати обласної, районних, міських рад, на Європейській площі проводили спільну сесію. І там не було одної ради – Болехівської».

Пристрасті не вщухали і в роботі сесії вирішили зробити 15-хвилинну перерву. Не помогло. Після неї мер Болехова все так же стояв біля мік­рофона, а люди перед президією. Остап Дзеса намагався продовжувати роботу. Вдалося проголосувати лиш кілька питань. Про розподіл тих же екологічних коштів та про намір депутатів повернути у власність громад області пансіонат «Гута», який нині належить «Роснєфті». Практично весь час їх перебивали репліки Зенона Макоти з вимогою вернутися до бюджету розвитку. Наступне питання – про обрання нового голови бюджетної комісії, бо попередній, Юрій Бабій, став нардепом – взагалі зайшло у тупик. Дзеса ставив його на голосування тричі, голосів не ставало. Депутати, які підтримували Болехів, просто ігнорували голосування. Підходив час обіду і оголосити перерву було найкращим рішенням.

А після обіду в залі вже не набралося кворуму – засідання перенесли. Своїх намірів приїхати й на наступне болехівчани не приховували. Тож продовження буде.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні