Культура Погляд

У Коломиї створили мурал, присвячений Чорноволу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У Коломиї на вулиці Чорновола з’явився новий мурал, присвячений Вячеславу Чорноволу. За основу взяли шарж відомого українського художника Юрія Журавля.

Ідейником малюнку виступила Молодіжної ради Коломийської ОТГ. Гроші на реалізацію пожертвували місцеві організації. Відтворити шарж на стіні взявся художник зі Львова Андрій Буняк, пише Бліц-Інфо. Працював він над майбутнім муралом два дні. Тож тепер кожен мешканець Коломиї чи гість може побачити стінопис на стіні департаменту соціальної політики, навпроти крамниці «Книжкова хата».

Як розповів голова ради Олег Вишиванюк, спочатку для стінопису обрали інший будинок на цій на однойменній вулиці, та там запланували реконструкцію, тож довелося шукати інше місце. Тож вчора, 13 липня, виставив світлини завершеного стінопису у мережі.

“Надзвичайно щасливий бачити цей проєкт втіленим у життя! У такі моменти розумієш, що великі зусилля не були докладені марно. Переконаний, що мурал прикрашатиме нашу Коломию довгі роки і нагадуватиме містянам про В‘ячеслава Чорновола — незламного борця за українську незалежність. Дякую кожному, хто долучився до нашої ініціятиви”, – написав Вишиванюк.

Втім, роботу художника коломияни сприйняли неоднозначно. Хтось малюнок вважає вдалим, а інші – відвертим знущанням з пам’яті великого українця. Мовляв, малювали шарж, а вийшла карикатура. Зокрема, розкритикував стінопис і франківський художник Володимир Мулик.

“В Коломиї намазюкали якийсь страшний мурал й сказали, що то В’ячеслав Чорновіл. Здерли малюнок з шаржу Юрій Журавель. Але навіть вкрасти достойно не змогли”, – написав Мулик.

“Найголовніше, що не вкрали, а попросили дозволу з обіцянкою, що відтворять один в один. Тепер я вкотре себе ніяково відчуваю”, – відповів у коментарях Юрій Журавель.

Олег Вишиванюк каже, що вони були готові до критики у соцмережах. Втім, не вважає роботу невдалою, адже багатьом малюнок сподобався.

“Ідея самого проєкту полягає в нетиповому, сучасному зображенні відомої історичної постаті. Ми зобразили В’ячеслава усміхненим і життєрадісним, який викликає таку саму посмішку у людей і разом з тим розуміння того, якого Патріота втратила наша нація. Насправді ж, вже у процесі створення муралу я бачив, хто як реагує. Молодь робила знимки, знімала на відео, висловлювала своє захоплення і дякувала за таку ініціативу. Підходили люди й старшого віку, яким також сподобався стиль малюнку. Дехто підходив і пропонував зміни у зображенні, і ми з радістю коригували деякі частини. Ми творили мурал саме для таких людей, які не керуються шаблонами, які готові також щось робити для свого міста. Однак, на жаль, замість того, щоб також підійти і запропонувати щось від себе, всі стрімголов побігли у Facebook, щоб вилити помиї на художника і нашу команду. Для порівняння зайшов в Instagram, де цільова аудиторія значно молодшого віку, і абсолютній більшості все подобається. Я вже не говорю навіть, що там відсутні слова, типу «Що за придурок таке придумав?», «Художнику руки треба повідривати», «Молодь деградує» і щось на кшталт цього. Тепер риторичне питання: то ми деградуємо, створюючи проекти для свого міста і намагаючись його змінювати, чи автори коментарів, які вміють лише обливати когось помиями і за життя нічого ніколи не ініціювали? До речі, той «придурок», який це придумав, – то я)) Спасибі за влучно підібране слово))
Всім миру й добра! Дякую за слова підтримки! Їх менше, але вони гучніші!”, – відповів на критику користувачів соцмереж активіст.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.