Погляд

Петро Шеремета: «Навести лад на Прикарпатті зможемо тільки з сильними людьми»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Понад рік обласна організація «Радикальної партії Олега Ляшка» була досить пасивна. Відроджувати франківських радикалів взялися нові керівники. Міський осередок партії очолив Василь Голобин, а очільником обласної організації став Петро Шеремета.

– Пане Петре, ви обіймали високі посади у правоохоронних органах. Чому вирішили очолити обласну Радикальну партію?

– Так, я – колишній офіцер, на Франківщині керував управлінням боротьби з організованою злочинністю (УБОЗ), карним розшуком, був першим заступником керівника МВС. У мене тут є діти, внуки, бізнес – охоронна фірма «Галичина», яка має юридичний і детективний відділ. Хочу змінити життя в області, щоб нашим нащадкам жилося легше.

– Як будете піднімати франківську організацію?

– Найперша задача – створити команду однодумців, які ще не зовсім зневірились у політиці. Адже люди довірились тим партіям, що прийшли до влади на крові майдану і зрадили ту довіру. Разом з ними до влади прийшли бізнес-структури, які нині роздирають Україну. Про людей ніхто не думає – нема ані захисту, ані правової сфери, правоохоронні органи просто знищили. Людина не може розраховувати на захист цих структур.

– Зараз ви – депутат Тернопільської міськради і перший заступник голови тернопільської обласної організації Радикальної партії. Як поєднуватимете області?

– Це правда, у Тернополі я обраний депутатом і першим заступником партії. Там легко працювати, бо є команда, є люди, з якими ми виграли вибори. До певного часу буду «роздвоюватись». Якщо відчую, що не зможу так працювати, то оберу Франківськ. Я зобов’язаний це зробити, бо тут живуть мої діти і внуки.

– Наскільки зараз активна партія Ляшка на Прикарпатті?

– Якщо взяти Західну Україну, то тут найслабша організація. До прикладу, в інших областях регіону від Радикальної партії є по 5-6 людей в радах. У Рівному – навіть голова обласної ради.

– 24 грудня партія Ляшка братимете участь у виборах об’єднаних територіальних громад?

– Ми реально розуміємо своє місце в політиці Галичини, тому свідомі, що ще не готові представляти кандидатів на голів ОТГ. Але є кандидати в депутати, які зможуть у майбутньому реагувати на безвладдя, безправ’я і непрофесіоналізм тамтешньої влади. Ми вже бачили недавні вибори у громадах. Людей якщо не змушували голосувати, то купували їхні голоси. І це у ХХІ столітті, після всіх майданів!

Якщо будемо в такому дусі будувати Україну, коли на нашій землі все продається, нічого з того не буде.

– Як реагуватимете, якщо ситуація з підкупом повториться?

– Ми відслідковуємо ці процеси, бо маю для цього ресурс. Будемо реагувати у правовому полі. Є відповідні служби – СБУ, поліція, прокуратура – я не вірю, що їм не відомо про підкуп виборців. Чому вони нічого не роблять? Мабуть, чекають, поки в області прийдуть люди з київського майдану.

– Ви в минулому звикли до порядку та дисципліни. Наскільки вдається це застосувати у політиці?

– Я дійсно звик до дисципліни, звик робити те, що сказав, тому людей навколо себе теж цьому вчу. Партія – це метод досягнення мети. І голов­не – хто з людей в ній є, яка команда. Мета одна – привести до влади однодумців і змусити їх працювати на розбудову Прикарпаття. Головне – створити міцну команду розумних людей, з якими можна йти до влади. Без розумних людей ми Україну не побудуємо.

– А до правоохоронних органів ви зараз ставитеся скептично?

– Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль казав: «На мента вчився 11 років». Я можу сказати, що на мента вчився дев’ять років. Не розумію, як можна теперішнім поліцейським за два місяці дати владу. Це повний провал реформи, навіть більше – це найгірше, що зробили в Україні, – знищили правоохоронну систему. Вони навіть знищили такі структури, як УБОЗ, – і це в часи війни, коли в країні була маса зброї і спеціально навчені люди. А ще там існувала база даних «Скорпіон», де вся нинішня влада була на гачку – і президентська структура, і депутатська – усі вони пов’язані з криміналом і розкраданням.

– Вашу охоронну фірму «Галичина» пов’язують з подіями навколо спиртзаводу. У чому там конфлікт?

– Щодо «Княгинина» – з боку виглядає смішно, бо є звинувачення, що охоронна фірма «Галичина», власником якої я є, якимось чином захопила завод. Ми ж лише на підставі договору з державним підприємством «Укрспирт» охороняємо об’єкт. І я в цій історії захищаю інтереси держави. А от кого захищає правоохоронна система, коли там б’ють вікна, виламують двері, а хтось збоку має амбіції привласнити підприємство – не знаю. Це державне підприємство, тому спробою заволодіти ним і розкраданням майна мала б зайнятися поліція, а не просто спостерігати. Моє завдання – не допустити розкрадання державного майна. «Укрспирт» уже призначив керівника, тому ця ситуація врегулювалась.

– На сьогодні осередки Радикальної партії є по всій області?

– Є в кожному районі, єдине – Верховинський, думаю, до кінця місяця створимо осередок і там. Інші будемо оновлювати, бо після місцевих виборів вони були майже мертвими. В області є сильні партійні осередки, хоча є й такі, які потребуть підсилення, інші оновлення. Зараз ми це все вивчаємо, аналізуємо. В сере­дині грудня усе визначимо на обласній конференції. Ми працюємо над створенням сильної команди однодумців, людей слова і діла. Тому запрошуємо до нашої команди усіх, хто готовий змінювати наш край на краще. Наші двері завжди відкриті.

– Яких людей бачите в команді?

– Даю гарантії, що команда, яка буде зі мною, хабарів не братиме – я сам не вмію цього робити і вони не будуть. Василь Голобин, керівник франківського міського осередку – це перша людина команди партії. Його порекомендували громадські активісти. У майбутньому залучатимемо громадські організації. Івано-Франківщина по духу радикальна, тому багато хто вже дав згоду на співпрацю з нами. До нового року формуємо команду, далі будемо робити протестні акції. Нинішній владі вже треба збирати речі, адже люди їй не довіряють.

– Питання до пана Василя Голобина. Ви очолили міську організацію Радикальної партії. А як працюватиме вона?

Голобин: Організація фактично створена, але для розвитку бракує людей. Моя ціль як керівника – збільшити кількість, щоб ми могли проводити повноцінні заходи, акції. Бо один в полі не воїн. Мети можна досягнути, тільки якщо є міцна команда однодумців. А за мету бачимо представництво у міській раді. Я народився і виріс у Франківську, хочу його змінити, покращити, розвивати – щоб не було порушень з боку влади, щоб усе було чесно і правильно.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.