Погляд Статті

Ми їх обрали. Хто представлятиме Прикарпаття у Верховній Раді

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У неділю, 21 липня, в Україні відбулися позачергові вибори до Верховної Ради. Голосували люди не надто активно, половина виборців навіть не прийшла на дільниці. По області явка склала 48,04 %. І хоча ЦВК ще не оголосила остаточних результатів, ми вже знаємо, хто у раді представлятиме Прикарпаття.
Савчук і «слуги народу»

Івано-Франківська окружна виборча комісія першою в Україні опрацювала 100 % протоколів. На окрузі № 83 (Івано-Франківськ) перемогла свободівка Оксана Савчук – 46,67 %.

Конкуренти від Савчук відстали добряче. Наприклад, друге місце отримав Андрій Сторожук, кандидат від «Слуги народу» – 23,28 %. Третім став Олексій Петечел від «Євро­пейської солідарності» – 12,49 %. За Галину Баранкевич від «Голосу» проголосували 8,5 % виборців, за самовисуванця Андріана Волгіна – 3,15 %. Решта не набрали й 2 %.

Оксана Савчук

На окрузі № 88 (Городенківський і частина Коломийського району) з результатом 44,62 % переміг самовисуванець, чинний нардеп Андрій Іванчук. Його основний конкурент Андрій Шевченко, який балотувався від «Слуги народу», отримав 25,07 %. Кандидат від «Голосу» Іван Вережак став третім, але відстав суттєво – 10,94 %.

До теми: Купити виборця. Як на Прикарпатті кандидати в нардепи борються за голоси (ФОТО)

На інших одномандатних виборчих округах Прикарпаття явними лідерами були «слуги народу». Так, на окрузі № 84 (Бурштин, Тисменицький, Тлумацький райони та частина Галицького) переміг Ігор Фріс. Його підтримали 22 % виборців. Він на 6202 голоси випередив Андрія Іваськіва від ВО «Батьківщина». Нинішній нардеп Михайло Довбенко, який балотувався від «Європейської солідарності», відстав від Фріса на 7408 голосів.

Ігор Фріс

На окрузі № 85 (Калуський, Рогатинський райони та частина Галицького) лідером став Едуард Прощук, з результатом 30,65 %. За місце в парламенті Прощук боровся з самовисуванцями: чинним нардепом Віктором Шевченком (28,98 %) і міністром енергетики та вугільної промисловості Ігорем Насаликом (24,13 %).

На окрузі № 87 (Надвірнянський район, частина Богородчанського та частина Коломийського районів) переміг «слуга народу» Зіновій Андрійович з результатом 37,8 %. Він суттєво обійшов свободівця Михайла Іваночка, за якого проголосували (13,39 %) і кандидата від «Європейської солідарності» Юрія Голінея (10,26 %).

Читайте: Вибори: гроші, горілка та бойкот. Як 100 років тому голосували у Галичині (ФОТО)

На окрузі № 89 (Верховинський, Косівський, Снятинський райони) до останнього за місце у Верховній Раді боролися самовисуванець Дмитро Сіреджук і кандидат від «Слуги народу» Володимир Тимофійчук. Переміг Тимофійчук з результатом 18,2 %, а за Сіреджука проголосували 17,67 % виборців. Нардеп Юрій Соловей отримав бронзу і 14,83 %.

Переможемо разом!

Дякую за підтримку, Дмитре! Обіцяю – не підведу! Переможемо разом!#Розумков#ЗеКандидат #СлугаНароду #округ89 #ЗеТимофійчук #ЗеКоманда2019 #ЗеКомандаСнятин #ЗеКомандаКосів #ПартіяСлугаНароду #ЗробимоЇхРазом

Posted by Слуга Народу – Тимофійчук Володимир – Округ 89 on 2019 m. liepos 18 d., ketvirtadienis

На момент публікації матеріалу на окрузі № 86 (Болехів, Долинський, Рожнятівський райони та частина Богородчанського) голоси досі не порахували. Там на місце в парламенті претендували кандидат від «Слуги народу» Олександр Матусевич і самовисуванець Анатолій Дирів. За попередніми підрахун­ками Матусевич випереджає Диріва приблизно на 700 голосів. У вівторок, 23 липня, під окружною виборчою комісією зібралося кілька десятків людей, нібито «стурбованих мешканців», які вимагали закінчити підрахунок. У поліції повідомили, що порядок охороняють працівники роти особливого призначення, тактико-оперативного реагування патрульної поліції та нацгвардійці. Задіяли також «поліцію діалогу».

Ще четверо прикарпатців проходять до парламенту за партійними списками «Слуги народу». Зокрема, підприємці Олег Марусяк та Роман Мулик, юристка Олена Вінтоняк та політолог Василь Мокан.

«Зелені» починають і виграють

Щодо партій, то більшість прикарпатців підтримали «Слугу народу». На другому місці в області «Батьківщина», на третьому «Голос». Четверта в рейтингу «Європейська солідарність», а п’ята – «Свобода».

Найактивніше за «Слугу народу» голосували на окрузі № 89. Там партію підтримали 41,63 % виборців. 17,37 % отримала «Батьківщина», 8,77 % – «Європейська солідарність». 7,57 % набрав «Голос, а 5,70 % – «Свобода».

До теми: Вибори 2019: до Верховної ради від Прикарпаття йдуть не надто нові обличчя (ФОТО)

Значну підтримку «Слуга народу» отримала й на окрузі № 86. За попередніми підрахунками – 38,14 % голосів. «Батьківщина» заробила 12,32 %, «Голос» – 12,10 %, «Європейська солідарність» – 10,34 %, «Свобода» – 9,23 %.

37,35 % «Слуга народу» виборола на окрузі № 87. «Батьківщині» тут виборці віддали 14,43 %, «Голосу» – 12,46 %. 9,92 % підтримали «Європейську солідарність», 9,71 % – «Свободу».

На окрузі № 85 за «зелених» проголосувало 34,4 % виборців. «Батьківщина» отримала 16,05 % голосів, «Голос» – 15,23 %, «Європейська солідарність – 11,23 %, «Свобода» – 6,8 %.

32,53 % «Слуга народу» набрала на окрузі № 88. «Батьківщина» – 14,51 %, «Голос» – 13,26 %, «Європейська солідарність» – 11,56 %, «Свобода» – 6,2 %, «Радикальна партія» – 5,54 %.

Виборці округу № 84 «Слузі народу» віддали 29,45 % голосів. «Батьківщина» заробила 18,53 %, «Європейська солідарність» – 13,02 %, «Голос» – 12,7 %, «Свобода» – 8,37 %.

В Івано-Франківську – округ № 83 – за «Слугу народу» проголосувало 25,61 % виборців. На другому місці «Голос» – 18,42 %. Третя «Європейська солідарність» з результатом 17,46 %. «Свобода» у Франківську набрала 12,07 % голосів, а «Батьківщина» – 9,68 %.

Решта партій не дотягнули до 5 %.

 

«Мене просили ще…»

Загалом вибори на Прикарпатті минули спокійно, однак порушення трохи були.

«Найпоширеніше – видача бюлетенів без паспортів, – каже координатор громадянської мережі ОПОРА в області Богдан Морикіт. – Зокрема, такі факти наші спостерігачі зафіксували в селах Черемошна та Красноїлля Верховинського району, Чортовець і Чернятин на Городенківщині, в селі Підмихайля Калуського району, а також у Лисці та Чернієві».

У Перегінську членкиня виборчої комісії тричі вкидала в урну бюлетені, допоки не втрутилися спостерігачі та поліція. Відтак жінка проголосувала щонайменше за трьох.

На дільниці у Брошневі члени комісії забули поставити печатки на бюлетені. Коли це з’ясувалося, 62 виборці вже встигли проголосувати. У підсумку 62 бюлетені визнали такими, що не підлягають врахуванню через відсутність на них печатки.

До теми: Олександр Шевченко – людина тижня за версією “Репортера”

А у Франківську жінка намагалася винести бюлетені з виборчої дільниці. Її зупинили члени ДВК та попросили повернутись і проголосувати. Та відповіла, що їй немає за кого голосувати і вона не хоче цього робити. А коли їй пригрозили поліцією, то порвала бюлетені на маленькі шматочки, вкинула їх у скриньку і рвонулася до виходу. Її зупинила поліцейська.

«Кинула порваний в урну. Думаю, чому хтось має за мене голосувати? Мені казали, що йде голосування. Я думала, за Зеленського. Читаю – нема. Я ще добре не бачу. Питаю, що робити? Мовчать. Порвала», – пояснила свій вчинок жінка.

На іншій франківській дільниці жінка хотіла проголосувати двічі. Ситуація була доволі кумедна. Вона проголосувала, а коли вийшла з виборчої дільниці, то отримала есемеску від «команди Марцінківа» з проханням прийти і проголосувати. Вона чемно повернулася і попросила ще один бюлетень…

Прикрий випадок трапився біля виборчої дільниці у селі Акрешори Косівського району. Двоє п’яних хлопців 19 та 20 років побили поліцейського.

«31-річний старший лейтенант поліції зробив зауваження чоловікам, які галасували та вживали нецензурну лайку, – розповіла речниця обласного управління поліції Христина Максимчак. – На зауваження вони відреагували агресивно, напали на поліцейського, спричинили йому тілесні ушкодження. Наразі він у лікарні з діагнозом: черепно-мозкова травма, струс головного мозку, забійні садна обличчя, забій м’яких тканин поперекової ділянки».

Хуліганів, звісно, затримали. Далі з ним будуть розбиратися слідство і суд.

Остаточні результати ЦВК має оголосити до 5 серпня. Але розслаблятися рано, новообраний парламент цілком може призначити позачергові місцеві вибори.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.