Погляд Політика Статті

Йому не буде легко, – Олексій Гарань про боротьбу за голоси виборців у другому турі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Професор політології Києво-Могилянської академії, науковий директор фонду «Демократичні ініціативи» Олексій Гарань розповів на публічній зустрічі в Києві, чому Зеленський вирвався у лідери, чи поверне Україна курс на Росію та чого очікувати у другому турі.

На зустрічі з експертами “Огляд України: Вибори, реформи і шлях вперед” у коворкінгу 1991 Civic Tech Center  був і “Репортер“.

До теми: Шоу, пафос і нудьга. Як у штабах чекали результатів виборів – репортаж (ФОТО)

«Після агресії Російської федерації у 2014 році геополітичний курс України повністю змінився, – говорить Олексій Гарань. – До цього частина України підтримувала ЄС, а частина – Євразійський союз з Росією. Після 2014 союз з Росією підтримує не більше 12 % українців. Відбулася значна геополітична зміна, країна більше не є розділеною. Нині понад 50 % українців підтримують ЄС, більшість виступає за НАТО. І хто б нині не став новим президентом, думаю, зовнішня політика і політика безпеки не зміниться».

За словами Гараня, багато очікувань українців після подій 2014 року не здійснилися: «Люди очікували на реформи і краще життя. Нині реформи інколи є болючими, інколи непопулярними і це створює великі підстави для популістичного критицизму та нового обличчя – Зеленського».

Каже, ці вибори – щось нове для України, бо показали феномен Зеленського, як результат медіа-контролю та психологічного чинника – люди проектують на реального кандидата образ кіноролі чесного президента.

«Результати екзит-полів показують, що партія Зеленського матиме успіх на парламентських виборах. І в цьому парадокс – партії ще немає, але в неї вже є рейтинг. Якби Зеленський спершу пішов на парламентські вибори і вони показали б програму, свою діяльність у парламенті, а потім він би балотувався на президента, це була б нормальна ситуація. А ми маємо «чорну скриньку» – ми не знаємо, що там і які справжні наміри, – говорить Олексій Гарань. – Зеленський – розумний хлопець, але не є компетентним у сферах конституційних обов’язків президента. Ми не знаємо, хто буде в його команді, і це є проблемою, але в 1994 році Кучму вже обирали за проросійськими слоганами, а він потім змінив свої погляди і став президентом усієї країни завдяки своїй команді. Є надія, що ми побачимо команду, яка поведе Україну в напрямку, який підтримує більшість українців, але є і загроза в непередбачуваності. Путін може використати недосвідченого Зеленського для ситуації на Донбасі».

Каже, за логікою першого туру Зеленський має багато шансів на перемогу, але все залежатиме від того, чи мобілізує Порошенко своїх виборців. Усі кандидати, які представляють постмайданівських виборців, боролися один з одним брудними технологіями і компроматом. Тому Петру Порошенку буде складно мобілізувати виборців інших кандидатів.

«Йому не буде легко, але побачимо», – підсумовує Гарань.

Тристоронній медіа-тур Україною «Президентські вибори 2019» став можливим завдяки Фонду Маршалла «Німеччина – США» та фінансуванню Федеративної республіки Німеччина.

Читайте також: Петро Порошенко прийняв виклик свого опонента у другому турі виборів і погодився провести дебати на  стадіоні “Олімпійський”.
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.