Погляд

Франківський мер Руслан Марцінків відповів громаді щодо забудови промзони. Усі коментарі — вдивляємось в деталі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Після скандального п’ятничного засідання франківської міськради «Репортер» запропонував сторонам прокоментувати ситуацію. Звісно, це не ток-шоу, але власне шоу і не передбачалося. Просто читайте, порівнюйте, думайте. 

Марія Гаврилюк, журналіст

Gavryljuk

Цим рішенням Марцінків показав, що вказівки партійних босів є для нього важливішими за інтереси громади. Тобто міська влада провела аукціон та розробила детальний план території, чим фактично змінила цільове призначення землі, під одну фірму, наближену до депутатів від «Свобода». Цю аферу «свободівці» прокручували більше року, маючи у попередній каденції більшість у міській раді. Тому, коли мер чи його підлеглі списують свої гріхи на попередників, вони, м’яко кажучи, лукавлять.

Рік тому на аукціоні наближена до міських «свободівців» фірма «Івано-Франківська дорожня служба» купила занедбане майно на ділянці 0,75 га., яка призначена для промислового виробництва. Відтак міськрада віддає цій фірмі не 0,75 га, а 1,5 гектара і не під виробництво, а під забудову. До цього «Івано-Франківська дорожня служба» прославилася лише масштабними підрядами на прокладання бруківки в місті. І зараз можна тільки припустити, скільки реально надійшло б до бюджету грошей, якби на аукціон виставили чесно — півтора гектара землі під забудову.

Останньою краплею стало розроблення плану детальної забудови, який міська рада приймала під крики «Ганьба!» від місцевих мешканців. Наповнення міського бюджету людей у цій ситуації хвилює в останню чергу. А от сусідство зі свічками на 16 і 12 поверхів дійсно викликало хвилю обурення. І замість того, щоб шукати політичного підтексту, мер мав виїхати на місце і там вислухати людей. Тому щиро раджу меру прислухатися до думки його виборців і заветувати це рішення. Інакше, судячи з настроїв франківців, його каденція може закінчитися достроково.

Денис Квасов,

дизайнер, урбаніст

Kvasov

Пам’ятаєте, як виглядало голосування диктаторських законів у ВР 16 січня 2014 року? Так от, ПР і Чечетов в особі міськради і Марцінківа реінкарнувались. Це виглядало так само, як тоді. Крики людей, в яких під вікнами хочуть збудувати на трьох гектарах район на стільки мешканців, скільки живе в цілому райцентрі. Мер, який їх перекрикував, шум, гам і тихі «за»… І це історичний район в центрі міста з одно і двоповерховими старими будинками.

Справжній шок. Не кажучи вже про купу порушень і протокол неіснуючих громадських слухань, який показував архітектор Нижник і на якому не було навіть ніяких підписів. Але рішення «представники громади» прийняли.

А я тут пишу якісь тексти про урбанізм, про стратегію, про місто для людей, про Копенгаген… дурень наївний…

Крім того, що вони віддають «своїм» землю, яка належить громаді, приймати пропоновані ДПТ просто протизаконно! Ці ділянки — території промислових підприємств. Там заборонено будувати житло. Для цього потрібно вносити зміни в Генплан і в них прописувати зміни цільового призначення ділянок.

Плюс треба прописувати і ревіталізацію території, бо люди куплять собі і своїм дітям рак у комплекті з квартирами. Там маленькі «чорнобилі» в ґрунтах!

До речі, на питання щодо експертизи ґрунтів на ділянці біля шкірфірми Нижник відповів, що «нас це не хвилює, це технічні питання». Тобто дозвіл на будівництво вони планують дати, зокрема на будівництво дитсадка, але що там з безпекою ґрунтів — їх не хвилює. От як таке може бути?

Тарас Случик,

ініціатива «Вільне озеро»

Sluchyk

Процедура затвердження міськрадою детального плану території по Крайківського-Макогона-Промислова стала актом публічного ґвалтування міста владою та знущанням над жителями. Щоб зрозуміти рівень цинізму політиків спочатку глянемо на зміст ДПТ, який передбачає будівництво 33 багатоквартирних будинків, серед них передбачаються навіть 16-поверхові. Постає запитання: чи не порушує зміст ДПТ державні будівельні норми? Чи може фізично жити на такій території так багато людей? Чи достатньо там зелених зон, дитячих майданчиків, місць в садочку? А в яку школу ходитимуть діти? А як звідти вивозити сміття? Дивлячись на затверджений радою ДПТ, можна впевнено сказати що проект не проходив експертизи на відповідність державним будівельним нормам.

Проте, демократія — це перш за все процедури, тому те, чи зважає влада на думку громадян, можна визначити за тим, як вона дотримується процедури прийняття рішень. Постанова КМУ №555 визначає, що перед затвердженням містобудівної документації (детальних планів території, плану зонування, генплану та ін.) повинні відбутись громадські слухання із завчасним повідомленням мешканців про час та місце їх проведення. За результатами слухань складається протокол, а пропозиції громади обов’язково розглядаються. Проте, судячи з вигляду папірця (по-іншому не скажеш), який показав головний архітектор міста Дмитро Нижник, є висока ймовірність того, що слухань не будо, а те, що видають за протокол, є підробленим документом.

Також головний архітектор Дмитро Нижник якось «не помітив», що розроблений ДПТ суперечить чинному генплану міста, який передбачає функціональне призначення території не під забудову, а під промислову зону. Проте ДПТ не може вносити зміни у генплан, а лише уточнювати його.

Важливо зазначити, що перед тим, як приймати таке важливе рішення як ДПТ, важливо мати можливість завчасно ознайомитись з графічною та текстовою частинами самого плану. Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», зокрема ч. 11 ст. 59, передбачає, що проект рішення про затвердження детального плану території з текстовою і графічною частиною самого плану мав бути оприлюднений за 20 робочих днів до його розгляду. Звичайно, секретар міськради Оксана Савчук не організувала оприлюднення відповідного проекту рішення на офіційному сайті ради. Адже якби ми побачили, що влада лобіює будівництво 16-поверхових монстрів, люди вийшли б на акції протесту ще до пленарного засідання.

Враховуючи це все, міський голова Руслан Марцінків, якщо у нього вистачить сили волі і він є головою всієї громади, зобов’язаний ветувати рішення сесії ради та звільнити головного архітектора міста Дмитра Нижника.

Руслан Марцінків,

міський голова Івано-Франківська

Martsinkiv

Сесія Івано-Франківської міської ради 8 липня, точніше одне її рішення, викликало жваве обговорення в соціальних мережах серед деяких громадських активістів. Міська рада затвердила детальний план територій мікрорайону Макогона-Крайківського-Промислова. Що ж такого відбулось, що так збурило деяких громадських активістів?

Міська рада, дотримавшись всіх процедур і букви закону, запланувала і показала, як буде виглядати новий житловий мікрорайон Івано-Франківська з побутовою та відпочинковою інфраструктурою, який буде збудований не на місці зеленої чи рекреаційної зони, а на місці занедбаного промислового району.

Чому, на мою думку, це рішення варто було підтримати? Спробую викласти мої особисті аргументи з якими, зрештою, погодились 28 депутатів, представники п’яти найбільш чисельних фракцій у міській раді.

Вважаю правильним і прозорим способом саме будівництво нових мікрорайонів через розробку та затвердження детальних планів територій (ДПТ). Це не просто цивілізований шлях розширення міста — це спосіб боротьби з хаотичною забудовою, яка дотепер роками тривала у Івано-Франківську. ДПТ дозволяє на самому початку показати, яким саме буде цей мікрорайон, без подальших «підкилимних» домовленостей. Івано-Франківськ вже має хороші приклади будівництва цілих нових мікрорайонів з великою кількістю будинків і відповідною інфраструктурою (дитячі майданчики, дитячі садочки, відпочинкові зони). Чому місто не може розширюватись і запропонувати жителям ще один такий мікрорайон на місці занедбаного промислового комплексу, території колишнього асфальтного заводу, який отруював прилеглу територію багато років?

Мене, як міського голову цікавить подальше розширення і розвиток міста, благоустрій територій, які сьогодні повністю занедбані, з розбитими дорогами та тротуарами. Готовий разом з громадськими активістами провести порівняльну екскурсію сьогоднішнього стану території в межах вулиць Макогона-Крайківського-Промислова та одного з новозбудованих житлових мікрорайонів. Вважаю, що мешканці прилеглих вулиць заслуговують на нові дороги та якісні тротуари біля своїх будинків.

Ми вже протягом кількох років крок за кроком відбудовуємо місто і необхідно продовжити його відбудову та розбудову. Розумію, що, напевно, багатьох громадських активістів може тривожити велика кількість запланованих будинків. Не берусь давати цьому остаточну оцінку, оскільки в цьому випадку покладаюсь на думку професіоналів-архітекторів, але як економіст можу стверджувати, що, збільшуючи пропозицію на ринку житла, ми створюємо умови для суттєвого зниження його вартості, що в сьогоднішніх економічних умовах надзвичайно важливо.

Багато запитань виникло стосовно процедури проведення громадських слухань. А такі слухання проводились двічі. Перші з них відбувались ще у жовтні минулого року, коли міським головою і головним архітектором працювали інші люди. Другі пройшли пізніше, за участю понад 60-ти осіб. З протоколами можна ознайомитися в Департаменті містобудування, архітектури та культурної спадщини виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.

Попри це, я дав протокольне доручення провести ще одні громадські слухання і ще раз вислухати побажання громади щодо розвитку їхнього мікрорайону. Такі слухання пройдуть найближчим часом, тому закликаю всіх жителів прилеглих територій взяти в них активну участь.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.