Погляд

Едуард Прощук: про закони, кошти для округу, Домбровський кар’єр і плани на рік

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Про законодавчу діяльність, роботу у 85 виборчому окрузі та здобутки Академії боротьби Прикарпаття, розповідає народний депутат України, віце-президент Асоціації спортивної боротьби України Едуард Прощук.

Про борги КП «Водотеплосервіс»

Місто має понад 530 млн боргів. Якщо подивитись у структуру боргу – це зобов’язання комунального підприємства перед державними інституціями. Його накопичували не один рік і велике питання до попередніх очільників міста, як це відбулося. Це питання для мене пріоритетне. Розумію місцевих депутатів, які не підтримали погашення 91 млн грн на користь Мінфіну, адже це означає залишити мешканців Калуша без розвитку інфраструктури, освіти, культури, медицини, спорту. Цього не можна робити. Тому я звернувся до прем’єр-міністра, у міністерстві регіонального розвитку була проведена нарада. Разом з головою Калуської ОТГ Андрієм Найдою, в.о КП «Водотеплосервіс» ми обговорили ситуацію і наголосили на важливості її вирішення.

Не можна залишити калушан без перспектив розвитку! Нам вдалося домовитись про нормальне завершення опалювального сезону. Надалі в міжопалювальний період створимо відповідну комісію. Це питання я озвучив у всіх держінституціях і буду відстоювати позицію, що калушани мають отримувати послуги, а калуська ОТГ – розвиватись, а не лише сплачувати борги.

Про ситуацію на Домбровському кар’єрі

Я вкотре публічно підняв питання Домбровського кар’єру. Починаючи з 2019 року, активно працюю з екологами, місцевою та обласною владою, представниками університету нафти і газу та в робочій групі, створеній в межах екологічного комітету.

Б’ю на сполох, адже щороку ситуація ускладнюється, а ми не маємо актуальних даних. Моніторинг готові проводити фахівці університету нафти і газу. Їхній запит на фінансування моніторингу вже направлений у профільне міністерство. Власне моніторинг потрібний для того, щоб знати, якою є ситуація та розуміти, як реагувати. Без цих заходів ми не зможемо просуватись у цих питаннях.

У держбюджеті 2021 року на програму Міндовкілля «Здійснення природоохоронних заходів, зокрема покращення довкілля» передбачені майже 65 млн грн. Фінансовий запит на проведення моніторингу Домбровського кар’єру становить 2,3 млн. Сподіваюсь, що Міндовкілля задовільнить запит на фінансування, яке допоможе зрушити з місця це питання.

Найстрашніше те, що це питання не лише Прикарпаття та України, воно несе можливу загрозу техногенної катастрофи транскордонного характеру. Річка Лімниця впадає у Дністер, з якої питну воду отримує Молдова. Це дуже гостре питання. Тому постійно над цим працюю.

Про ремонт Окружної дороги Калуша

Мешканці роками звертаються з цим питанням до влади. Ремонт Окружної дороги Калуша є важливою ланкою для інвестиційного та економічно-збалансованого розвитку міста й регіону. З цієї вулиці передбачений оптимальний заїзд на гуртові бази, промисловий ринок і низку підприємств.

Ділянка дороги у критичному стані, адже перебувала в комунальній власності міста і не ремонтувалася майже 40 років. Водії старались її оминати. Через це великогабаритний транспорт роками руйнував дорожню інфраструктуру в місті.

Перші кроки до будівництва Окружної Калуша зроблені. У серпні минулого року я звернувся до голови Укравтодору Олександра Кубракова з проханням посприяти у вирішенні цієї проблеми. Восени ми разом були на ділянці Окружної. Після чого, майже 9 км доріг (сюди входять вулиці Окружна, Глібова, Мостиська й Литвина), передані в державну власність Служби авто­мобільних доріг Івано-Франківської області. І в цьому році вже отримали на ремонт дороги частину фінансування: 50 млн з необхідних 202 млн грн.

Про добудову спорткомплексу в Новиці

На нашу область з Державного фонду регіонального розвитку передбачено понад 202 млн гривень на 14 об’єктів. Левову частку з них вдалось залучити для Новицької ОТГ – це понад 21,5 млн грн. Також додатково спрямували 1 млн грн за рахунок субвенції соцеконому. Спорткомплекс важливий для молоді, але став довгобудом, перехідним об’єктом, будівництво якого тягнулось роками.

Наразі уже збудоване саме двоповерхове приміщення, триває перекриття даху. Далі всі зовнішні та внутрішні роботи. В цю суму включено й обмелювання класних кімнат, самого спортзалу, санвузлів та інших приміщень. Цей бюджет дасть можливість пов­ністю добудувати і здати об’єкт цього року.

Вважаю – це великою перемогою для громади, школярів і молоді.

Про придбання систем централізованої подачі кисню для опорних лікарень області

На жаль, пандемія Covid-19 не відступає, лікарням бракує життєво важливого кисню для пацієнтів. Ми одностайно відстоювали це питання. Звернулися до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. В результаті менше ніж за два тижні для медзакладів області виділили 60 млн грн.

За ці кошти закупили кисневі станції для опорних лікарень та встановлення систем централізованої подачі кисню. Це дасть можливість безперебійно генерувати кисень та оперативно допомагати людям, а також закладам економити кошти й бути незалежними від постачальників.

Відповідно до постанови Кабміну, фінансування отримали 27 медзакладів області, зокрема Рогатинська та дві Калуські лікарні. У лікарнях Калуша обладнання вже встановлено.

Про посилення захисту лісів

Набув чинності закон «Про посилення захисту лісів», і я є його співавтором. Його суть – мінімізувати лісові пожежі, їхні масштаби та наслідки. Щороку маємо жахливу цифру: пожежі трапляються на понад 10 000 га лісу. Законодавство в цьому напрямку не змінювалось понад 20 років. Штрафи за нанесення збитків довкіллю не відповідали економічним реаліям.

Зараз відповідальність за випалювання трави в екосистемах нестимуть землекористувачі та орендарі. Сума штрафів суттєво зросла – від 1500 до 153 000 грн, є кримінальна відповідальність – до 5 років позбавлення волі, розширили повноваження правоохоронних органів.

Я радий, що ми його прийняли напередодні весняно-польових робіт. Закликаю усіх ставитись відповідально та пам’ятати, що випалювання трави – це загроза не лише навколишньому середовищу, але й здоров’ю.

Про законопроєкт щодо руслоочисних робіт

Надзвичайно складний минулий рік для України та Прикарпаття: пандемія та нищівна повінь. Зруйновано інфраструктури на понад 2 млрд грн, але найгірше – ми втратили людей. Я надалі буду відстоювати позицію, що потрібно працювати над превентивними заходами. Це збереже життя і мінімізує затрати.

Власне тому разом із колегами екологічного комітету та на підкомітеті з раціонального використання водних ресурсів і державного моніторингу навколишнього середовища, який я очолюю, працюємо над законодавчою базою. Зареєстрував законопроєкт «Про руслорегулювальні та руслоочисні роботи». Він впорядкує і спростить проведення руслоочисних робіт. І після прий­няття унеможливить незаконний видобуток мінеральної сировини з русел річок. Щоб мінімізувати майбутні підтоплення та вирішити питання, комплексно працюємо над протипаводковою стратегією України та Прикарпаття.

Про ремонт дороги до бази Заросляк

Шлях з Ворохти до Говерли, нашої карпатської перлини, в аварійному стані, щоб його відновити, потрібен капітальний ремонт.

Щороку цей маршрут намагаються долати тисячі туристів з України та світу. Тому необхідно довести цю ділянку дороги до світових стандартів. До того ж, на цьому шляху розташована спортивна база в Заросляку, на якій тренуються олімпійці. Соромно, коли олімпійські чемпіони змушені такою жахливою дорогою добиратись на тренувальну базу.

В мене з цього питання була розмова з головою Укравтодору, і ми закріпили домовленості, що у 2021 служба візьме в роботу цей об’єкт. Сподіваюсь, усе вдасться зробити.

Про здобутки Академії боротьби Прикарпаття

Рік для спортсменів був непростий, але я радий, що ми профункціонували досить успішно. На базі Прикарпатського університету ми створили для борців професійну базу, обладнану під сучасний тренувальний комплекс за міжнародними стандартами. До її створення та відкриття залучили меценатів і власне обійшлись без державних коштів.

Знаковим для нас став Чемпіонат України з вільної боротьби серед чоловіків, який відбувся у Харкові. Прикарпатські борці показали феноменальний результат. Привезли шість медалей: три золота, два срібла та бронзу. Такі здобутки – вперше за 30 років!

Крім того, успішним для вихованців нашої Академії став Чемпіонат Європи, який відбувався 19-25 квітня у Польщі. Одразу дві медалі для України та Прикарпаття – срібло та бронза!

Це заслуга Академії та команди: хлопців, які відчайдушно працюють, і тренерів, які все поклали, щоб показати результат. Я маю велику мрію і йду до неї. Хочу, аби борці вільного стилю здобули золоту медаль для Прикарпаття на Олімпійських іграх. Вірю, що спільні зусилля з Божою допомогою цим і увінчаються. Ми налаш­товані на ігри 2024 року, які відбудуться в Парижі, тому працюємо – щоденно.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.