Погляд Фото

Без знання англійської мови науки бути не може, – Роман Шеремета у Франківську

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В понеділок, 7 травня, перед студентами ІФНТУНГ виступив всесвітньовідомий економіст, випускник цього університету Роман Шеремета. Анонсована тема лекції – «Наукові дослідження. Як публікуватися у відомих міжнародних журналах».

«Я говоритиму про те, що не багатьох тут цікавить. Але саме світові журнали дають визнання університетам і науковцям. І для мене це близька тема», – каже Роман Шеремета.

За його словами, нині жоден з українських університетів не увійшов у світовий науковий рейтинг з понад 800 вишів. А для цього потрібно, аби університети публікувалися у кращих світових журналах.

«Більшість кращих журналів світу – безкоштовні, за публікації в них не потрібно платити гроші. Тому якщо журнал вимагає оплату за публікацію, тікайте від нього. Це скоріш за все спам, – пояснює Шеремета. – Якщо ви публікуєтеся в українському журналі, це не зараховується до світового рейтингу університету».

Читайте: Випускника франківського університету нафти і газу Романа Шеремету визнали кращим українським економістом

Каже, якщо в Україні потрібно платити за публікацію, то за кордоном, навпаки – йому платять за статті. Крім того, якщо науковець публікується у нерейтингових і комерційних виданнях, може цим нашкодити своїй академічній кар’єрі. Зокрема, радить не публікувати статті у національних економічних виданнях, бо вони не мають світового визнання.

“Аби підняти рейтинг видання, редактор Korean Economic review запросив мене опублікувати статтю. Запропонував за це 5000 доларів. І я відправив статтю, бо був тоді ще студентом. І нині вона стала негативним балансом моєї академічної кар’єри. Єдине для мене виправдання – це те, що мене запросили. Ви собі уявіть, якщо Корея і Китай не можуть підняти рейтинг своїх спеаціальних видань, то українським виданням цього тим більше не досягнути».

Читайте: Польські ЗМІ: українці впливають на економіку Польщі більше за президента

Додає, що варто звертати увагу на загальний відсоток прийняття статей. Якщо в журнал беруть все підряд, то це не якісне видання.

«Я вже звик, що мої статті завертають і навіть не дають на доопрацювання – це нормальна практика», – говорить Шеремета.

Щодо загальних порад, Роман Шеремета каже, що без знання англійської мови науки бути не може. Ще одна порада від Шеремети – це наполеглива і етична праця:

«Швидко – це повільно, але кожного дня. Я розумію, що вихідні, це важливо. Але якщо хочеш досягнути висот, то для нас, науковців, це умова номер один».

Нині Шеремета також зустрінеться зі студентами в Прикарпатському університеті ім. В. Стефаника. Зустріч відбудеться о 12:00 в аудиторії №25. Там він говоритиме про те, як зробити Україну успішною.
Роман Шеремета – професор школи менеджменту ім. Везерхеда при Університеті Кейс Вестерн Резерв, спеціаліст в експериментальній економіці та теорії ігор. Також він входить до складу редколегії видання «Journal of Economic Behavior and Organization» з третьої категорії рейтингу Academic Journal Guide.

Нині Шеремета займає перше місце у міжнародному рейтингу IDEAS – 2018 серед кращих молодих економістів світу і поділяє перше місце у рейтингу Forbes: Top Economic Thinkers – 2015 серед кращих економістів світу українського походження.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.