Погляд

Володимир Соловйов: «Якщо у пільгах відмовляють – подавайте до суду»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

– Пане Володимире, які пільги додає цей закон?

– По-перше, багатодітним сім’ям встановлююся 50 % знижки на квартплату та комунальні послуги. Також передбачено право на позачергове встановлення телефонів, а також оплата за користування ними 50 %.

– Як це відбувається?

– Ми складаємо банк даних багатодітних родин. Зараз у нас 700 таких сімей, зокрема дві, де є семеро неповнолітніх дітей, шість – з шістьма і 25 – де по п’ятеро. Ці дані направляються у Київ для складання загальнодержавного реєстру. Ці ж списки ми роздали організаціям, які забезпечують надання комунальних послуг. Людина має до них прийти і написати відповідну заяву на те, щоб їй встановили ці пільги.

– Хто платить решту?

– Ці 50 % повинна оплачувати держава. Відповідні субвенції мають бути передбачені в держбюджеті. А оскільки його поки що не прийняли, то існують деякі неузгодження з підприємствами, що надають відповідні послуги.

– Що робити людині, якщо підприємство все одно вимагає 100 % оплати?

– Я переконую людей і кажу це відкритим текстом. Якщо законом передбачено, а цей закон набрав чинності з 1 січня 2010 року, то пільги цій категорії встановлено саме з 1 січня. І людей не повинно обходити – прийнятий бюджет чи не прийнятий. Я раджу всім платити 50 %, а якщо та чи інша організація буде дуже наполягати, то просто подавати до суду.

– Які ще є «проблемні» зміни?

– За цим законом дитина з багатодітної сім’ї має право безоплатно користуватися міським транспортом, приміськими елек-тричками, а також автобусами всіх маршрутів.

— І знов, як воно на практиці?

– У цій же статті говориться, що батькам і дітям з багатодітних сімей видаються посвідчення. Його зразок, порядок виготовлення і видачі встановлює Кабмін. Саме тут питання і впирається у держбюджет. До його прийняття коштів на посвідчення немає. Бюджет має бути прийнятий орієнтовно у квіт-ні. Тож думаю, що до нового року ми цю роботу завершимо.

– Але ж, за законом, пільга працює вже з 1 січня?

– Проблема у тому, що своє внутрішнє посвідчення ми не можемо видавати. Тому звернулися до відділу транспортного зв’язку з пропозицією: для дітей з багатодітних родин у громадському транспорті, а саме в тролейбусах і в автобусі № 13, тимчасово, до виготовлення посвідчень, користуватися копією свідоцтва про народження і копією довідки про склад сім`ї.

– Були проблеми?

– Дітей із таких сімей, які користуються громадським транспортом, не так вже й багато. Але були деякі нюанси з кондукторами. Хоча звернень з приводу того, що комусь категорично відмовляли, поступало дуже мало.

– Що ще нового в законі?

– Внесено також зміни до житлового кодексу – сім’ям, які мають п’ять і більше дітей та у випадку народження трійні, надається право позачергового отримання житла. Тобто право стати у відповідну чергу.

– Ця черга доволі велика, чи реально отримати квартиру?

– Крім того, що такі сім`ї мають право стати на чергу, їм міська та обласна влада надають кошти на покращення житлових умов.

– Скільки?

– Залежить від того, наскільки це передбачено бюджетом. Традиційно місто надає матеріальну допомогу тим, в кого народилися трійнята, у розмірі від 10 тис. грн. Область – у межах 150 тис. грн., саме для покращення житлових умов. Якщо за рахунок тих коштів житлові умови не покращили, то відповідно буде уже виділятися житло, згідно з цією чергою. Але, як правило, людей цілком влаштовуються кошти, виділені ОДА.

– Які ще нововведення?

– У статті 19 цього закону встановлено дуже добру, на мою думку, річ – діти з багатодітних сімей у складі яких є п’ятеро й більше дітей, а також особи віком від 18 до 23 років із таких сімей, звільняються від оплати за навчання у ВНЗ державної і комунальної форм власності всіх рівнів акредитації. У вишах з’явилася ще одна категорія пільговиків.

– Люди вже відреагували на прийняття цього закону?

– Основна маса багатодітних родин звернулася до нас лише після того, як дізналася про пільги. Наприкінці року ситуація була складною – приймали на день по 100 і більше людей.

– Думаєте, пільги сприяють народжуваності?

– Очевидно, що сприяють. Та я не вважаю це визначальним фактором. Скоріше, все пов’язано з економічною ситуацією. Втім, зараз у нас позитивний приріст населення, і це тішить.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.