Погляд

Щоб інші знали

Google+PinterestLinkedInTumblr

Депутати вирішили налякати керівників шкіл. Відтак, рекомендували звільнити одного з них.

Недавня сесія Івано-Франківської міської ради розглянула подання прокуратури щодо оренди державного та комунального майна. Цей документ має сім сторінок, у ньому йдеться про різні об’єкти комунальної чи державної власності і все, як говорить юрист міськвиконкому Віктор Буджак, «зводиться до того, що в недостатній мірі ведеться робота щодо зменшення заборгованості до бюджету».

Об’єктів багато, а цапа-відбувайла знайшли одного. Ним став директор ЗОШ № 24 Ігор Мельничук. Адже вже сім років у теплиці цієї школи працює столярна майстерня. Перші чотири роки дозвіл на це давало управління освіти, інших три – тільки дирек­тор школи. Кошти у бюджет за ці роки не надходили, договору оренди не було. Бюджет не дорахувався понад 70 тис. грн.

Відтак, прокурор запропонував вирішити питання «про притягнення до дисциплінарної відповідальності» щодо голови фонду комунального майна Михайла Юсипа та «про доцільність перебування на займаній посаді» Ігоря Мельничука. Натомість, юрвідділ МВК запропонував Юсипа тільки попередити, а от з «доцільністю» Мельничука управлінню освіти розібратися конкретніше. Правда, на сесію його чомусь так і не запросили…

Депутат Юрій Соловей спрог­нозував, що в разі звільнення директор школи піде до суду і з великою ймовірністю його виграє. Потім його треба буде поновити на роботі та виплатити йому зарплату за весь період. «А це вже, – каже Соловей, – збитки для місцевого бюджету».

Натомість, за словами депутата Оксани Савчук, вона чекала, коли на подання прокуратури буде відповідь від самого директора школи. Час минув, а Мельничук так нічого й не спростовував. «Тому я, як голова комісії, наполягатиму на тому, що те рішення потрібно приймати, – сказала Савчук. – Ми повинні показати приклад іншим директорам, що вони є не власниками приміщень, а особами на посаді, а тому повинні дотримуватися правил».

Дивно, але потім Оксана Савчук зізналася, що комісія це питання не розглядала. Мовляв, не хотіли нагнітати ситуацію. Тим більше, що начальник управління освіти Наталія Микула сама розбиралась у цій ситуації. Далі міський голова Віктор Анушкевичус сказав, що брав пояснення у самого Ігоря Мельничука. «Воно таке: я дуже гарний і пухнастий», – повідомив мер.

«Крім того, що чоловік там робить меблі, він – учитель праці, який ремонтує школі парти й не бере за це гроші, – пояснив Юрій Соловей. – А директора школи звільняють з посади. Це що – 39?й рік на вулиці?». На це мер відповів, що гроші на ремонт шкіл виділяє бюджет, правда, зараз є питання з їх проходженням через казначейство… (Нагадаємо, що кошти, може, й виділяються. Але батьки як здавали гроші на ремонти, так і продовжують здавати – Авт.).

Ще далі пішов депутат Володимир Чорноус. Він нагадав, що перші чотири роки це робилося з дозволу начальника управління освіти. Отже, тут його провина і саме його треба примусити відшкодувати 40 тис. грн. за перші чотири роки. А за інші 30 тис. грн., дійсно, має відповідати Ігор Мельничук. Проте, депутати такі правки не внесли.

До речі, на запитання, яку саме норму Кодексу законів про працю порушив директор 24 школи, що його за це рекомен­дують звільняти, юрист Віктор Буджак так і не відповів. «Я вам зараз відповісти не можу, – сказав він. – Мова йде про те, що норму буде вибирати начальник управління освіти».

До речі, сама начальник управління освіти Наталія Микула рішення ще не прийняла. Каже, буде радитися з юристами.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.