Погляд

Овочева зупка «Букварик»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Нині хочу поговорити про малюків, а точніше — про їхнє харчування. Сьогодні дозволю собі трохи кухонної педагогіки.

Процес приготування їжі для наших бешкетників є небезпечним, бо на плиті може бути каструлька з окропом чи пательня з розпеченою олією. І більшість із нас намагаються категорично не допускати дітей на кухню під час приготування. А даремно.

За дослід­же­н­нями вчених, найбільш примхливі діти — ті що вічно крутять носом — якраз ті, які ніколи не беруть участь у приготуванні їжі. У таких дітей багато нелюбимих страв і продуктів. То де, як не за приготуванням ваша дитина спробує щось нове для себе? А окріп, а розпечена олія — скажете ви?! А не будьте роззявами — скажу вам я.

В жодному разі не намагайтеся пхати в дитину те, що вона не любить. Намагаючись змусити з’їсти щось нелюбиме, навіть за винагороду, ви робите велику шкоду. Тому що з вірогідністю у 80% ваша малеча, коли виросте, не буде їсти те, що їй нав’язували в дитинстві.

Запам’ятайте: чим більше обмежуємо, тим більше дитина захоче це з’їсти, а що більше змушуємо, то більше викликаємо негативну реакцію. Якщо вважаєте, що якась їжа дитині шкодить, то просто не купуйте та не приносьте додому.

Ті мами, що вічно худнуть, мають у своєму раціоні безліч низькокалорійних несмачних продуктів, які для дитини аж ніяк не є делікатесом. Тому, в межах розумного, купуйте для малюка всілякі смакоти, готуйте разом із ним якомога яскравіші страви. Тоді навзаєм дитина не тільки їстиме з апетитом, а й потім буде вам дуже вдячна за своє «смачне» дитинство.

І ще. Зауважте собі, що ми досить часто думаємо про погану успішність дітей у школі як про вади характеру — лінь чи нехлюйство. Караємо дітей, вмовляємо їх, витрачаємо гроші на репетиторів для вирішення проблеми. А дитячі дієтологи стверджують: причиною поганих оцінок часто буває погане, незбалансоване, несмачне харчування.

Тож перед тим, як посварити чи покарати дитину за погану оцінку, задумайтеся — чим ви її годуєте?..

Сьогодні готуємо яскраву, смачну та корисну зупку під наз­вою «Букварик».

Чистимо й миємо картоплю, велику моркву та селеру. Ножем для декоративного вирізання кульок нарізаємо все це на «витвори» однакового розміру. Робимо курячий бульйон, усі «некрасиві» залишки овочів дрібно шинкуємо та кидаємо туди. Доварюємо в ньому овочі, потім проціджуємо, відділяємо все тверде, а сам бульйон повертаємо в каструльку. Знову доводимо його до кипіння й тільки тоді додаємо наші кольорові кульки, накриваємо кришкою та варимо 10-15 хвилин на середньому вогні майже до готовності.

Тим часом окремо варимо макаронні вироби у вигляді літер алфавіту або тваринок. Відціджуємо їх, загартовуємо у холодній воді, даємо стекти.

Тепер кидаємо макаронні буквочки до зупи, перемішуємо, додаємо, якщо потрібно, сіль чи перець. За 2-3 хвилини знімаємо з вогню. Посипаємо дрібно порізаною петрушкою та кропом. Їмо — смачно, красиво, цікаво.

Для цього нам знадобиться:

картопля — 250 г,
морква — 1 велика,
селера — 1 пучок,
бульйон курячий — 1 л,
макаронні вироби –
100-150 г,
петрушка, кріп, сіль,
перець до смаку.

Може бути ще цікавіше та смачніше, якщо ви до цієї зупки зробите кульки із фаршу. Але то вже на розсуд господині…
Ця низькокалорійна зупка є легкою, але досить корисною навіть для тих, хто намагається схуднути.

Смачного!

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.