Погляд

Ігор Ганжа: «Відкритість — ознака якості»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ми вдягаємо окуляри, аби краще бачити. І зовсім не розраховуємо на головні болі, нудоту чи дезорієнтацію у просторі. Що варто знати, аби уникнути таких побічних ефектів, розповідає власник магазину «IVO-оптика» Ігор Ганжа.


— Пане Ігоре, як людина може зрозуміти, що їй виготовили неправильні окуляри?

— Перший показник – це самопочуття. Якщо окуляри зроблені неправильно, то десь через дві-три години починаються головні болі, нудота. Людина відчуває дискомфорт, неправильно сприймає навколишнє середовище. Вона може просто йти по рівній дорозі та спотикатися. Це досить неприємно, а найгірший наслідок – людина починає втрачати зір. Особливо небезпечні такі окуляри для дітей. Зір у них тільки формується, а окуляри їм приписують для чого? Аби його виправити. Якщо ж вони зроблені неправильно, то не тільки не виправляють зір, але й погіршують його.

— Ви кажете, що перші ознаки з’являються через кілька годин. А як одразу, ще в магазині, зрозуміти, що не все гаразд?

— Коли одягаєш якісні окуляри, то одразу почуваєш себе комфортно. Бо часто буває так, що людина, одягаючи нові окуляри, відчуває дискомфорт, але думає, що їй треба просто звикнути до них. Це зовсім не так – до правильно зроблених окулярів звикати не потрібно. Інший випадок, коли людина довший час носила неправильні окуляри, тобто пересилила себе та звикла до них. У такому разі ми попереджаємо, що в нових, уже правильно зроблених, вона відчує дискомфорт, але він мине буквально за дві години.

— Від чого залежить якість виготовлення?

— Скажу так – десь 90% успіху це обладнання та вміння майстра. І кожна оптика, яка себе поважає, намагається модернізувати свою майстерню. Ми сьогодні використовуємо японський апарат, який працює у 3D форматі.

— Які можливості цього апарату?

— На ньому можна зробити будь-які лінзи. Тобто у нашій майстерні виготовлюють окуляри будь-якої складності. Для прикладу, сонцезахисні з оптикою, спортивні, напівобідкові, безобідкові, для нас це не становить проблеми.

— Як звичайний клієнт може переконатися в якості обладнання оптики?

— Наприклад, я ніколи не приховую своєї майстерні, інколи навіть пропоную людям подивитись, як виготовляють їхні окуляри. І за той час, відколи працює наш магазин, уже чимало клієнтів спостерігали за самим процесом. Показую, пояснюю, чому саме так, а не інакше. Тож раджу тим, хто замовляє окуляри, попросити подивитися майстерню. І цим може бути все сказано. Відкритість – ознака якості.

— Часто треба відвідувати оптику?

— Є чимало випадків, коли людина зробила собі окуляри і носить їх по кілька років. Приходять і кажуть – я три роки не була в оптиці, бо мені у цих окулярах добре. Але за три роки все змінилося. Лінзи все ж таки «старіють», втрачають свої властивості – від навколишнього середовища, ультрафіолету. Та й зір у людей з часом змінюється. Тому я вважаю, що лінзи потрібно міняти хоча б раз на рік. Звісно, це в тому випадку, якщо ви бережливо ставитеся до своїх окулярів.

— Бережливо – це як? Звісно, про биття не йдеться.

— Окуляри протирати тільки спеціальною серветкою, промивати під проточною водою, з милом та м’якою губкою. Такі окуляри, звісно, будуть служити довго. А лінзу, як я і сказав, можна міняти раз на рік. Але якщо людина працює, наприклад, на будівництві, то на лінзи осідає пилюка. Їх витирають тим, що є під рукою. Такі окуляри швидше вийдуть з ладу, на лінзі з’являться мікроподряпини, які заважають бачити.

Ще дуже багато людей звикли знімати окуляри однією рукою, а від цього деформується оправа. Тож якщо відчуваєте дискомфорт, значить, час іти до майстра. Плюс у нашому магазині є ще ультразвукова очистка. Тобто за 15-20 хвилин можна почистити і саму оправу, і лінзи. І скажу, якщо оправа якісна, то після цього вона виглядатиме, наче щойно з вітрини.

— Маєте якісь нові пропозиції?

— До Дня вчителя (перша неділя жовтня) ми вирішили зробити подарунок учням і вчителям. Тож з 10 вересня по 2 жовтня для них у нашому магазині знижка на окуляри становитиме 30%. Крім того, з 1 вересня у нас почався повний розпродаж сонцезахисних окулярів з колекції 2011 року – знижки до 50%. Це хороша нагода придбати окуляри відомих світових брендів за доволі помірною ціною.


Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.