Змішувач – один із найважливіших сантехнічних приладів у санвузлі квартири, приватного будинку, готелю, ресторану. Він регулює температуру води, змішуючи гарячу з холодною. Забезпечує комфорт та зручність користувача. Встановлюється у раковинах, душових кабінках, на ванну, біде. Купується для кухні, де передбачено гаряче водопостачання. Безпосередньо впливає на комфорт та корисність гігієнічних процедур.
При покупці змішувача користувач звертає увагу не лише на зовнішній вигляд пристрою. Мають значення матеріал виготовлення, міцність та надійність конструкції. Функціональність моделі також важлива. Будь-який покупець високо оцінить можливість швидко отримати воду потрібної температури. Виріб також входить до обов’язкового набору комплектуючих для душової кабіни.
Які є різновиди
Хороша сантехніка обов’язково вписується в інтер’єр приміщення, відповідає його розмірам, поєднується з меблями та фурнітурою. Стандартні змішувачі для ванної складаються з кількох елементів. У пристрою завжди є корпус, присутні вилив, оснащений аератором, змішуючий та керуючий механізми. Перед покупкою також варто уточнити конкретний різновид.
Залежно від конструкції виділяють три типи моделей:
- одноважільні. Найпоширеніші, дуже прості та зручні у застосуванні. Достатньо одного натискання на важіль, щоб увімкнути воду або відрегулювати її. Кількість деталей мінімальна, сам виріб дуже зручний та надійний;
- двовентильні. Класичний варіант, присутній на ринку давно. Складається з двох вентилів для подачі, відповідно, холодної та гарячої води. Відрізняється за стилями оформлення, чудово вписується у сучасний інтер’єр;
- термостатичні. З такого приладу вода виливається, маючи певну, попередньо задану температуру. Так, не доводиться довго налаштовувати її та чекати.
Саме на тип конструкції спочатку дивляться, коли купують змішувач. Часто буває, що моделі, однакові за типом, зовні дуже відрізняються. Має значення також спосіб встановлення. Одні призначені для монтажу на стіну, інші вбудовуються у сантехніку. Є і таке поняття, як прихована установка.
З яких матеріалів робляться
Для виробництва використовуються різні матеріали. Від них залежать робочі характеристики та зовнішній вигляд виробу. Так, латунь, або мідно-цинковий метал, не боїться корозії. Вона досить надійна, але подобається не всім, тому що важить дуже багато. Щоправда, на застосування це майже ніяк не впливає. Нержавіюча сталь – теж корозійностійкий матеріал. Відрізняється функціональністю.
Купуючи набір змішувачів для ванної, багато хто стикається також з пристроями з пластику. Вони недорогі, не бояться іржі, їм не страшні будь-які миючі засоби. Але механічно пластикові моделі не дуже міцні. Ще один бюджетний варіант – силумін, або сплав із кремнію та алюмінію.
Звертають увагу і покриття виробу. Воно буває із хрому, нікелю чи емалі. Від цього критерію більше залежить зовнішня привабливість, на функціональність це майже не впливає. Багатьом подобаються хромовані. Такі змішувачі виглядають стильно, приваблюють стриманим холодним блиском. Стійкі до іржі та бактерій.
Нікель за робочими характеристиками нагадує хром, але має глибший, насичений відтінок. Найрізноманітніша за кольоровими рішеннями – емаль. Якщо її використовують як покриття, тоді виріб може мати будь-який колір. Можлива також стилізація, наприклад, під золото.
Джерело: ukrinstal.com.ua
Comments are closed.