Люди

Житло в Варшаві

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Все частіше українці думають про те, щоб переїхати жити за кордон. З кожним роком громадяни їдуть на заробітки в Польщу, а потім купують там нерухомість і залишаються жити. Заробітчани вбачають в цій країні більше перспектив, ніж на рідній землі. Рівень життя в Польщі дійсно вищий, ніж на Україні, і з цим важко не погодитися.

Питання зміни постійного місця проживання актуально не тільки для людей, які поїхали на заробітки. За пошуком кращого життя і більших перспектив, наші громадяни підшукують житло саме в Польщі. Перед тим, як купувати житло в іншій країні, необхідно ознайомитися з її культурою та іншими нюансами. Переїзд на постійне проживання в іншу країну – важливий крок, і він має бути добре зваженим. Інформацію про квартири в Варшаві можна знайти на сайті компанії Atlant Estates за посиланням  https://atlantestates.com/ru/kvartiry-v-varshave/.

Купівля нерухомості – це відповідальний і непростий процес, тим більше для іноземця. Щоб реальність не розійшлася з очікуваннями, потрібно детально вивчити ринок нерухомості і перспективи в країні, де планується придбання.

Первинний або вторинний ринок

Перше, на що потрібно звернути увагу під час вибору житла в Польщі – це тип ринку (первинний і вторинний), у кожного з них свої переваги і недоліки. На первинному можна купити нерухомість дешевше, якщо покупка відбувається на етапі будівництва. Також не потрібно платити податок 2% від ціни житла. Під час покупки на первинному ринку важливу роль відіграє забудовник, з яким укладається контракт. Мінусом є те, що квартира купується без ремонту і меблів, а це додаткові витрати. У разі вибору об’єкта на вторинному ринку, житло купується вже з ремонтом і комплектацією, але потрібно оплатити податок на придбання (2% від ціни).

Форма власності та комунальна плата

У Польщі є два типи власності – Spoldzielnia Mieszkaniowa (SM) і Wspolnota Mieszkaniowa (WM). У першому варіанті ціни, як правило, нижче, але після операції покупець не стає власником об’єкта, він тільки отримує право на користування (тобто оренда квартири). До того ж, житло не можна взяти в іпотеку, закласти і заповідати, але продати можливо. Другий варіант використовується під час забудови та це зазвичай кілька будинків з 100-200 жителями.

У комунальну плату входять електроенергія, газ, обслуговування території, вода, опалення та вивезення сміття. Сума може змінюватися кожні півроку або рік, тому перед покупкою слід вивчити це питання і дізнатися точну ціну послуг.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.