Люди

Жодних росіян, хлопці на підборах і «Бій за Україну» на Попівані. У Франківському драмтеатрі розповіли про старт 84 сезону

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Театральний сезон Франківського театру стартує 14 серпня проєктом «Бій за Україну», який покажуть в Тернополі. Загалом на цей сезон заплановано вісім прем‘єр. Серед них «У джазі тільки дівчата» та «Сватання на Гончарівці».

Про плани на новий театральний сезон, підготовку прем’єр і зміни в репертуарі театру розповіли у п’ятницю, 12 серпня, на пресконференції з нагоди відкриття 84 сезону, пише Репортер.

Коли ми вийшли з відпустки, я сказав своєму колективу, що коли минулого року ми починали сезон, то думали, що попередній сезон був одним із найважчих. Але минулий сезон став ще важчим і для країни, і для театру, – говорить директор театру Ростислав Держипільський. – Минулого року ми почали сезон у Маріуполі 14 серпня виставою «12 ніч» за Шекспіром, створеною у кооперації з воїнами АТО. Цього року 14 серпня розпочнемо сезон в Тернополі з проєктом «Бій за Україну». Починаємо цей бій за і Україну, аби наступного року він вже був в Криму. Ми тримаємо тут тил, адже культурний фронт є теж важливим.

Сезон стартує з 16 серпня. Зокрема, продовжиться співпраця з Президентським оркестром. Тому більш адаптований варіант проєкту «Бій за Україну» планують відпрацювати й вже 24 серпня показати на горі Попіван. Обіцяють онлайн трансляцію.

Логістика – складна. Підняти туди весь Президентський оркестр буде складно. Але ми над цим працюємо. Це буде, мабуть, найвисокогірніший меседж, що ми боремося і обов’язково переможемо, – додає Дерджипільський.

Найближча прем’єра франківського драмтеатру планується на вересень. Це мюзикл «В джазі тільки дівчата». Він мав вийти ще минулого сезону, але процеси були призупинені. В масових сценах задіяна вся молодь театру, актори працюють над постановкою танцю.

Читайте до теми: Привид Мерилін Монро: Франківський драмтеатр ставить відому комедію

Це дуже драйвово, коли всі працюють, хлопці мучаться на каблуках. Буде драйвова комедія. Ми думали, що потрібно глядачеві, ми боялися, чи не буде це кощунство, коли відбуваються в країні такі трагедії, а ми тут веселимося. Насправді працює і те і те. Театр має терапевтичну силу. Комедії теж потрібні в такі важкі часи, – говорить Ростислав Держипільський.

Театр продовжить традицію – 50 безкоштовних квитків на велику сцену і 30 – на камерну виділятиме для ВПО.

За словами Держипільського, у театру вже сформувалась армія шанувальників серед переміщених осіб.

Сьогодні починається робота над ще однією прем’єрою. В режисурі актора Олексія Гнатковського «Сватання на Гончарівці». Це буде нове прочитання.

Я зараз хочу культивувати українське. І нам треба напрацьовувати більше нашого національного контенту. Попрацюємо над цим», – каже Ростислав Держипільський. Нині він працює над «Лісовою піснею» і «На полі крові».

Відновлять також виставу «Інтимна зона» за Винниченком. А от усі вистави російських авторів списали.

«Нам настільки були забиті мізки, що та література краща. І зараз ми розуміємо, що ми маємо багато вартісних зразків української літератури, на яких з різних причин не зважали», – говорить директор театру.

Загалом цього сезону попередньо планують показати глядачам вісім прем’єр. Але все залежатиме від обставин.

Авторка: Ольга Суровська

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні