Люди

Заявка на шлюб онлайн та реєстр боржників: про реформи Мін’юсту на Франківщині

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В головному територіальному управлінні юстиції області розповіли про втілені реформи і результати роботи Міністерства та управління юстиції на Франківщині у 2016 році.

Управління продовжило працювати з електронними сервісами, каже в.о. начальника управління Андрій Гайда. За час роботи онлайн-сервісів Мін’юст надав 62 млн послуг в області.

Тепер через сайт кожен мешканець міcта може записатися на відео конференц-зв’язок, щоб отримати ту чи іншу консультацію. Через онлайн-сервіс юстиції можна скористатися послугами ОРАЦС, наприклад, записатися на реєстрацію шлюбу.

«Один з важливих інструментів – єдиний реєстр боржників, – каже Гайда. – Він унеможливлює недобросовісні господарські стосунки, бо реєстр є доступним для всіх».

Також у виконавчій службі запровадив приватних виконавців, які нині можуть отримати фінансову мотивацію – 5% від суми стягнення. Тепер виконавці можуть отримати до 20 тис. грн винагороди, пояснює Гайда. Терміни і якість виконання стягнення теж нині контролюють в електронній формі.

Раніше арештоване майно реалізовували на різних торгових майданчиках, сьогодні усі торги відбуваються у системі електронних торгів арештований майном СЕТАМ. На Франківщині у 2016 році відбулося 1428 аукціонів. А торгів провели на 436 млн. грн.

Крім того, начальник управління реєстрації нормативно-правових актів Володимир Цуркан розповів, що на Франківщині можна звернутися за безкоштовною правовою допомогою. Таку послугу впровадили з вересня 2016 року.

«Ми хочемо, щоб міністерство юстиції стало міністерством справедливості, – говорить Цуркан. – На базі районних управлінь юстиції створили центри надання безоплатної правової допомоги. З 1 вересня в області працює 18 таких центрів – у Франківську на Грюнвальдській, 8 – регіональний і на Франка, 4 – міський».

Безкоштовна правова допомога – це юридичні консультації і роз’яснення, складання заяв і скарг. Право на неї мають всі без винятку, каже Цуркан.

«На Франківщині за такою безкоштовною правовою допомогою звернулися майже 10 тисяч осіб, – говорить Володимир Цуркан. – Як тільки люди, які проживають в селах чи районах, отримали можливість отримати правову дорогу на місцях, кількість таких звернень значно зросла».

За словами Цуркана, найбільше звертаються незахищені верстви населення з питань соціальних, спадкових і земельних правовідносин. Часто звертаються пенсіонери і атовці.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.