Люди

Завели собаку – житимете довше. Шведські дослідники знають, що кажуть

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Науковці зі Швеції у новому дослідженні стверджують, що люди, які тримають удома собаку, рідше мають серцево-судинні захворювання й ризики передчасної смерті.

Учені проаналізували демографічні дані 3,4 мільйонів шведів віком від 40 до 80 років, йдеться на The New York Times, пише УП. Життя.

Наявність в учасників дослідження собак відстежити було легко – у Швеції кожен пес зареєстрований у Департаменті сільського господарства. У всіх собак є ідентифікаційний номер, який вибивають татуюванням на вусі або вживлюють підшкірним чіпом.

Дослідники одразу вилучили із вибірки людей, які мали кардіоваскулярні захворювання до початку 12-річного дослідження.

Усіх решту фахівці проаналізували за показниками віку, статі, матеріального статусу, доходу та інших критеріїв.

У тих, хто мав собаку, спостерігалася тенденція до зменшення ризиків передчасної смерті на 20%.

Власники чотирилапих друзів також на 23% рідше мали серцево-судинні хвороби.

Найкращий ефект спостерігався у власників пойнтерів та ретриверів.

“Тримати вдома собаку – гарний стимул вставати вранці, йти з ним гуляти, забезпечуючи достатню кількість фізичного навантаження. Звісно, не кожен може мати пса, і в дослідженні не йдеться про те, що людям, які помирають, потрібно терміново їх заводити”, – пояснила авторка розробки  епідеміологиня Тов Фолл.

Шведських колег радо підтримують дослідники із Великої Британії, стверджуючи, що присутність собаки у спальні й навіть у ліжку господарів робить сон людини здоровішим. Тож, якщо ви виганяєте свого пса, коли той застрибує на ліжко, припиніть це негайно.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.