Люди

Затримані ГРУшники розповіли ОБСЄ, з яким завданням їх відправили в Україну

Google+PinterestLinkedInTumblr

Представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ та місії ООН з прав людини відвідали полонених російських військових Олександра Александрова та Євгена Єрофєєва в київському військовому госпіталі.

Імена затриманих військовослужбовців 3-ої окремої гвардійської бригади спеціального призначення ГРУ Генштабу РФ, у звіті ОБСЄ за 20 травня безпосередньо не згадуються, але й дата затримання, і місце повністю збігаються з повідомленнями СБУ про затримання сержанта Александрова і капітана Єрофєєва, передає depo.ua з посиланням на “Комерсант”.

У документі йдеться, що затримані підтвердили, що є діючими військовослужбовцями російської армії і заявили, що перебували “з розвідувальною місією”. У звіті говориться, що “вони були озброєні, але не мали наказу наступати”, і підкреслюється, що один із затриманих особливо наполягав: регулярна армія участі в боях на сході України не бере.

“Один з них заявив, що отримав військову освіту в Російській Федерації. Обидва чоловіки заявили, що є військовослужбовцями Збройних сил Російської Федерації. Вони заявили, що виконували розвідувальну місію. Вони були озброєні, але не отримували наказ атакувати. Обидва сказали, що потрапили під вогонь, були поранені і потрапили в полон 16 травня 2015 на лінії зіткнення поблизу Щастя. Один з них розповів, що отримав наказ вирушити на Україну від своєї частини; його повинні змінити по ротації через три місяці. Обидва сказали, що були в Україні “за завданням” раніше. Один з них наполегливо повторював, що російські частини не беруть участь в боях в Україні”, – йдеться у повідомленні ОБСЄ.

Представник спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Україні Майкл Боцюрків, присутній на зустрічі, повідомив, що спілкування проходило на умовах ОБСЄ, тобто без співробітників СБУ, і тривало близько 90 хвилин. Боцюрків визнав, що заява затриманих про дане їм завдання в Україні і твердження, що військовослужбовці з Росії бойових дій там не ведуть, суперечать одне одному, але від коментарів з цього приводу відмовився. “Наше завдання полягало в тому, щоб поспілкуватися із затриманими, зафіксувати їхні заяви, а не коментувати їхні слова”, – зазначив він

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.