В першу чергу потрібно розібратися, що таке медогонка. Вона являє собою пристрій, витягає мед з сот. Дія здійснюється за рахунок відцентрової сили. Конструкція медогонки досить проста: зовнішня оболонка, касети, в які поміщаються рамки з сотами, ротор. Всередину касет стоять рамки з сотами, які вимагають збору меду. Медогонка повинна бути продуктивною, тоді вона великою мірою прискорює процес збору меду. Пристрій доцільно для малих, середніх і великих пасік. Купити медогонку в Україні можна просто, якщо знати, в яку компанію звертатися.
Велика перевага використання медогонки – неушкодженість сот після видобутку меду. Їх можна використовувати повторно. Моделі виготовляються з алюмінію, нержавіючої або оцинкованої сталі. Найкраще купити медогонку, ціна якої знаходиться в прийнятному діапазоні, з нержавійки, оскільки вона зберігає властивості меду і не виділяє в нього шкідливі домішки.
Як правильно використовувати агрегат?
- Пристрій добре вимивають перед використанням теплою водою, а потім просушують. Цей підготовчий етап дуже важливий в гігієнічних цілях.
- Потім потрібно перевірити медогонку на справність кріплень і механізмів. Якщо запчастини, які з’єднані між собою, з працею переміщаються, то їх потрібно попередньо змастити машинним маслом.
- Медогонку потрібно поставити на рівну підлогу, бажано під навісом або в приміщенні. Потім запустіть агрегат на холостому ходу, щоб бути напевно упевненим в справності механізму.
- Дістаньте рамки з вуликів і підготуйте їх до збору меду.
- Встановіть в касети рамки сот з медом. Протилежні касети повинні бути рівномірно заповнені відносно один одного. В іншому випадку може статися поломка.
- Увімкніть медогонку. Усередині почне обертатися барабан з поступовим збільшенням швидкості.
- Основний етап – безпосередній збір меду під дією відцентрової сили. За стінках бака мед буде стікати на дно, де встановлений кран. Відкривши його, ви зможете зібрати мед в заздалегідь підготовлені ємності.
Як вибрати медогонку?
Яку модель медогонки купити, залежить від кількості сімей бджіл на пасіці. Якщо пасіка порівняно невелика з максимум десятком бджолосімей, то краще купити медогонку в Харкові з хордіальним пристроєм з двома касетами, яка працює від ручного приводу. Якщо бджолосімей налічується близько 20-30, то вибирайте вже 4-рамкову хордіальную медогонку. Для великих пасік з чисельністю вуликів більше 50 штук купуйте радіальні медогонки від виробника, двигун яких працює від електромережі. Також при виборі важливий метал. Медогонка з нержавіючої сталі краще, оскільки вона на відміну від алюмінієвих моделей не дає меду специфічний присмак, а також зберігає природний смак.
Comments are closed.