У вівторок, 8 листопада, в Івано-Франківську провели дискусію до 40-ї річниці створення Української Групи сприяння виконанню Гельсінської угоди. У заході взяли участь школярі, науковці, історики, учасники створення групи на Франківщині, пластуни та представники “Громадської приймальні” Української Гельсінської групи (УГС) з справ людини у місті.
За словами співорганізатора заходу Володимира Ковальчука, створенню групи сприяли шістдесятники, активісти та громадські діячі, що виступали проти тодішнього державного ладу.
“Тоді український дисидентський рух набув поширення і патріоти взялися захищати права людини, – пригадує він. – За часи тодішнього Радянського союзу Гельсінська група не була юридично оформлена, та членів у ній було багато. Це були неймовірні люди, які творили історію”.
Координатор української Гельсінської Спілки з прав людини Івано-Франківської області Юрій Вацик повідомив, що з серпня 2014 року і донині до обласної Спілки надійшло приблизно 5 тисяч звернень від мешканців.
“Зараз важко говорити про позитивні зміни в області. Ті проблеми, які були у 2014 році, є й зараз. Та ми відчуваємо, що покращення все-таки буде і хочемо, щоб ці зміни якнайшвидше прийшли”, – сподівається Вацик.
Серед звернень громадян – належне виконання рішень судів, недовіра з боку органів державної влади, багато запитів надходить і від учасників бойових дій.
“Зараз немає належного інформування людей про їх права, – вважає Юрій Вацик. – Люди розуміють, які мають права та свободи, та не знають як правильно їх реалізувати. Ми хочемо працювати саме над інформуванням населення, починаємо із молодого покоління”.
Comments are closed.