Люди Статті Фото

З волонтерів науки у волонтери війни. Як наукове містечко “Нова енергія” стало гуманітарним хабом

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Наукове містечко «Нова енергія», що діє на базі ІФНТУНГ, з перших днів війни переорієнтувалася з освітньої роботи на волонтерство. Нині тут приймають та сортують гуманітарні вантажі, передають допомогу нашим військовим на передову, розміщують переселенців, печуть для них хліб, а також щодня моніторять радіаційний фон.

“Ми завжди були про волонтерство. Раніше були волонтерами в царині освіти. А зараз волонтеримо в тилу війни, бо такий час”, – говорить співзасновниця містечка “Нова енергія” Ірина Дарвай, пише Репортер. містечко

На початках містечко “Нова енергія” стала пунктом прийому допомоги для біженців. Команда наукового містечка зробила клич у Facebook і люди відгукнулися дуже швидко – нанесли багато речей першої необхідності. А згодом тут почали приймати й гуманітарну допомогу. Нині люди, що втекли від війни можуть тут отримати все необхідне – від їжі та засобів гігієни до одягу та взуття.

” Першим з Максимом Карпашем – співзасновником “Нової енергії”, проректором ІФНТУНГ, зв’язався наш друг ще з природничого ліцею, який зібрав фуру гуманітарного вантажу з Англії. Йому була потрібна допомога, аби перевезти ту фуру через кордон, – розповідає Ірина Дарвай. – Цей вантаж завезли в спортзал ІФНТУНГ, там розвантажили і розгорнули вже другий пункт прийому гуманітарної допомоги. З того часу телефон Максима передають і постійно дзвонять люди, яким теж треба допомогти з гуманітарними вантажами”.

Гуманітарні вантажі у “Новій енергії” розвантажує ціла команда волонтерів. Готових допомогти – багато. Одного разу зійшлася аж сотня добровольців. Сортують все – жінки.

Серед отриманої допомоги – одяг, взуття, засоби гігієни дитячі й дорослі, ліки – жарознижувальне, обезболююче, перев’язувальні матеріали, аптечки, та їжа.

“Ліки, протеїнові батончики, енергетики  і консерви тривалого зберігання з ключем та солодощі одразу їдуть на фронт. Ми співпрацюємо з “Бандерівським схроном”. Дружина Ігоря Чернецького Наталя сортує ліки, – каже Ірина Дарвай. – Ігор – надійна людина. Ще одна така людина в нашій команді – ветеран АТО Ігор Рибіцький. Ми їм довіряємо. Вони відправляють допомогу своїм побратимам, які воюють в гарячих точках. І ми знаємо, що допомога доходить”.

Допомогу передавали на Київ, Волноваху, Попасну, Харків, Чернігів, Суми. Для звітності усе фіксують у спеціальних формах.

Читайте також: Не сидіти вдома. Як франківки в тилу наближають перемогу (ФОТО)

“У нас був ще ветеранський проєкт – «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему». Раніше за їх підтримки вчили учасників АТО-ООС підприємництву та ІТ, а тепер допомагаємо біженцям та військовим на війні. І хоч проєкт зараз не працює, та норвежці надали кошти, якими ми закриваємо витрати на харчування та інші потреби для наших ветеранів, які знову повернулися в бій. Вони усі нас знають і дзвонять з проханнями допомоги – чим можемо, тим допомагаємо, – каже Максим Карпаш. – Недавно купували буржуйки. З гуманітарної допомоги надаємо їжу, спальники, павербанки, каремати, взуття. Ми не беремося за броніки і каски, лише за гуманітарні речі, максимум рації. Також допомагали оператору газотранспортної системи налагодити систему безперебійного живлення сонячними панелями для їхніх потреб, допомогли з постачальниками панелей”.

Оскільки, на території ІФНТУНГ людей, що втекли від бойових дій, розміщують у спортзалах, то в науковому містечку їм допомагають і з матрасами, карематами, надають подушки, постіль, ковдри.

Для 270 осіб, які живуть на території університету, тут організовують і харчування. А недавно ще й почали пекти хліб – “Червоний хрест” передав науковому містечку духову шафу. Пекти хліб взялася волонтерка пані Люба, їй приходять допомагати інші. Печуть ще й булочки з корицею, варенням та роздають тим, хто живе в гуртожитках і спортзалі.

“Буває, люди приїжджають вночі, то їх особливо не нагодуєш. А так дітям можна дати хлібчик чи булочку погризти. Це рятує. І коли їдуть в дорогу, то теж їм дають з собою нашу випічку на перекус. З гуманітарки ми також поскладали для дорослих і дітей пакунки з перекусами”, – говорить Ірина Дарвай.

До теми: Наше місце зараз тут. Як франківці у Варшаві допомагають госпітальєрам

Не забуває наукове містечко і про дітей, які вимушено покинули свої домівки. Для них днями запустили безкоштовні екскурсі. В програмі – екскурсія виставковою залою і “Тесла-шоу”. Також “Новій Енергії” для переселених діток працює ігрова кімната – з 9:00 до 18:00.

“Ми спочатку поховали експонати, зробили там гуманітарний пункт.  Але зрозуміли, що треба повертатися і до свого основного напряму – освіти. Діти зараз бачать таке, чого вони не мали б бачити. А в нас вони можуть бавитися, – говорить Ірина Дарвай. – У нас знову гамірно, весело, діти досліджуються і навчаються. Ми потроху повертаємося до нашої місії і наших цінностей. Будемо по трохи розвивати освіту дітей в умовах війни”.

До теми: Заняття, майстер-класи та психолог. Де у Франківську організовують розваги для дітей

Серед іншого “Науковій енергії” передали прилад, який в автоматичному режимі збирає дані про радіаційний фон і їх регулярно публікують на сторінці у Facebook.

 “Наша ГО «Бюро розвитку, інновацій та технологій» відкрила благодійні рахунки для збору фінансової допомоги. Звіти щодо використаних коштів гарантуємо. Першими благодійниками стали наші друзі, які живуть за кордоном. Будемо також звертатися до всіх партнерів з листами підтримки, аби долучалися з фінансовою допомогою”, – говорить Максим Карпаш.

Реквізити:
  • Громадська організація «Бюро розвитку, інновацій та технологій»
  • 76019, м. Івано-Франківськ, вул. Микитинецька 5А,офіс 213
  • ЄДРПОУ 37952815
  • п/р  UA103366770000026007052575800 в ПАТ КБ «Приватбанк» МФО 336677
  • Призначення: Благодійність
Авторка: Ольга Суровська
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.