Люди

Якщо тобі важко – обійми мене. Як у центрі Франківську дівчата зробили теплу акцію

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

«Якщо тобі зараз важко – обійми мене» – дівчинка тримає у руках плакат з цим написом біля франківського ЦНАПу. Надворі добряче холодно і вже смеркає, але люди все ідуть і йдуть обійматися. Хтось приносить зелений чай, ще хтось  – цукерки. І абсолютно всі – посмішку.

обійми

Дівчинку з плакатом звати Оля Скора, вона студентка, як і її подруга Настя Мосюк. Разом дівчата придумали відтворити акцію, яку не раз бачили в мережі, в середмісті Франківська. Репортер розпитав, як це було.

Задумка була Олі, в неї не було настрою, тож вона й каже: “Хочу, щоб мене хтось обійняв”, – ділиться Настя.

обійми

Коли в мене поганий настрій, то мені помагає, коли поруч посміхаються люди. А якщо вони посміхаються через те, що то я їм підняла настрій, то взагалі, – додає Оля.

Підходило обійматися дуже багато людей, дехто питав, де це можна буде потім побачити.

Я їм говорила – ні, ми нікуди не будемо викладати, – сміється Оля. Але додає, що то трохи кумедно звучало, бо збоку Настя ходила і знімала.

Хтось хвалив – от, яка молодець. Одна жіночка підійшла і каже: “Я вийшла надвір, щоб посміхнутися, а тут стоїш ти”. Вона почала мене фоткати з усіх сторін. Ще дуже багато людей приходили та приносили мені чай, щоб я там не мерзла, цукерки приносили. Вони мені підіймали настрій, а я їм. Військові приходили, теж обіймали.

@a.mosyuk❤️‍🩹♬ trauma doja cat – ‧₊˚ mi ˚₊‧

Підійшов один чоловік і спитав, а як ще можна людям підіймати настрій? Я кажу, не знаю, ну можна співати. От на стометрівці люди співають. І він такий, а ще як? А якщо чаєм пригостити? І пішов шукати чай. За той час підійшла дівчинка якась і дала мені чай. І тут він приходить теж з чаєм. Було весело. Познайомились і виявилося, що чоловік військовий і він сказав одну важливу річ. «Ти показала мені урок, що, коли погано всередині, то не потрібна далі себе заганяти, потрібно самому себе витягати».

Того вечора дівчинка простояла з плакатом на морозі близько трьох годин. Хоча спочатку планувала вийти десь хвилин на 20.

Я дуже вже була змерзла, могла стояти менше, але от підходить людина і я кажу: це остання і я йду. І так ще, і ще, – каже Оля.

Читайте: «Котики України»: Як у Франківську дитячі емоції перешивають у донати військовим

А трохи пізніше з відзнятого відео Настя зробила ролик для ТікТок і він почав вірусити. Набрав близько 30 тисяч переглядів і купу коментарів. Люди навіть питали, чи можна перейняти ідею та зробити це у своєму місті.

Загалом у той вечір було дуже багато позитивних емоцій, і ми з Настею вирішили, що будемо ще виходити з плакатом і обіймати людей. Зараз стільки жахливих подій. Людям треба більше позитиву. А якщо ми можемо це таким способом зробити, то чому ні? Аркуш паперу і маркер дорого не коштують.

Читайте: Маша і люди. Художниця з Бахмута малює у Франківську портрети у повний зріст (ФОТО)

Авторка: Женя Ступ’як

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.