Люди Світ

Якби в Афінах зберігали історію так, як в Івано-Франківську – погляд архітектора

Google+PinterestLinkedInTumblr

Молодий франківський архітектор Андрій Назаренко смачно познущався із сучасних методів збереження історичних пам’яток у рідному місті. Матеріал поданий без редагування…

“В Афінському акрополі збудують розкішні житлові апартаменти. Таку обіцянку висловили власники Афінського акрополя — громадська організація «Золота Елада». Будівництво планується на місці храму Партенон, що присвячений богині Афіні. Власники стверджують, що будівля довгі десятиліття знаходиться в аварійному стані, зокрема фарба облупилася, скульптури порозкрадали британські та французькі музеї, перекриття давно прогнило, частина опорних колон не підлягає відновленню і приміщення вже не може використовуватися для жертвопринесень.

До теми: В Івано-Франківську зруйнували садибу Гриневичів (Фото)

Partenon

— Це просто ганьба для Афін! Будинок більше нагадує звалище каміння. Вночі тут сплять бомжі, а підлітки розпивають алкоголь! — бідкається мешканець вулиці Анафіотіка, Захарія Галіфіанакіс, — Мені ввечері додому страшно повертатися!

— Добре, що взялися за голову, — погоджується його сусід, Майкл Дукакіс, — В нас туристичне місто, а тут така розруха просто в центрі! Давно треба збудувати акуратний сучасний будинок, який не соромно показати туристам з Європи.

Проект доручили відомому афінському архітектурному бюро «Фідій Енд Партнерс». За задумом архітекторів, сучасні дворівневі апартаменти будуть розташовуватися у восьмиповерховому будинку з офісними приміщеннями «Золотої Елади» в стилобаті. Архітектори запевнили, що будинок будується на довгі десятиліття, тому тут не буде дешевих матеріалів та жодного пінопласту.

Головний архітектор Афін не проти такого розвитку подій. «Будинків з колонами в Афінах чимало, їх почали будувати ще з п’ятого століття до нашої ери! Афіни і світ нічого не втратять, якщо ми знесемо ще один», — повідомив він нашу редакцію. Проте, резонно зауважив, що поверховість будинку слід зменшити з восьми поверхів до шести, щоб не порушувати норми з інсоляції”.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.