Люди

Як зенітники окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» «приземляють» ворожі пташки

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Коли старші командири повідомляють про те, що російські літаки або гвинтокрили наближаються до наших позицій – на роботу виходять зенітники. Зі своїми ПЗРК очікують ціль.

Про бойову роботу по ворожій авіації, сміливість та зброю АрміяInform розповідає командир зенітно-ракетної батареї «Дика качка» окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» Денис.

зенітники, Едельвейс, війна, новини Прикарпаття

Нашим обов’язком є прикриття повітряного простору від сил та засобів ворога, – говорить військовий. – Працюємо по штурмовикам, гвинтокрилам та БПЛА типу «Орлан», «Zala» та «Ланцет». Для ураження та знищення ворожих повітряних цілей ми застосовуємо ПЗРК «Ігла», «Ігла-1», «Перун», «Стінгер» та «Містраль».

Свій бойовий шлях він починав на Житомирщині. Він був першим, хто здійснив пуск по ворожому штурмовику.

На жаль, тоді противник зміг утекти, але потім мої побратими наздогнали не одну ворожу пташку, – розповідає Денис. – Майже за два роки від початку широкомасштабного вторгнення, наш дивізіон знищив один Су-34, один Су-35. Шість Су-25, чотири Ка-52 «Алігатор», два Мі-24 і 45 БПЛА типу «Орлан», «Zala» та «Ланцет».

зенітники, Едельвейс, війна, новини Прикарпаття

Денис вважає, що такий успіх обумовлений тим, що абсолютно всі захисники його батареї — це добровольці. «Люди знали куди вони йдуть і чому це важливо, тому ми всі діємо завжди згуртовано та ніби ми пальці однієї руки».

Читайте також: Сесія на фронті. Студент ПНУ здобуває фах прямо на війні

За словами комбата, на початку вторгнення противник дуже нагло поводився і думав, що зможе залишатися безкарним. Під час Київської кампанії окупанти літали максимально низько над позиціями зенітників. Хід війни змінився тоді, коли у захисників з’явилися ПЗРК «Перун» та «Стінгер».

Ці комплекси доволі добре «повернули їх на землю», – говорить Денис. – Далі ми відправилися захищати Донеччину і вже тут ми започаткували традицію. Кожен тубус, який результативно відпрацював по ворожій повітряній цілі ми підписуємо та зберігаємо.

Після Перемоги якісь з цих тубусів можуть передати в музеї або вони підуть як сувеніри для самих бійців. «Це все історія нашої важкої боротьби за нашу свободу, – каже комбат. – Тому, вкрай важливо все пам’ятати і розповідати майбутнім поколінням».

зенітники, Едельвейс, війна, новини Прикарпаття

Командир батареї «Дика качка» сам неодноразово потрапляв під ворожі обстріли некерованими авіаційними ракетами.

Зенітнику варто мати величезну відвагу та сміливість, щоб вилізти зі своїм ПЗРК під час обстрілу та здійснити постріл.

Читайте: Давидові вірші. Поет-військовий Артур Дронь пише про те, що в бійців всередині

Наші зенітники працюють в парі завжди. Я з побратимом ще на Житомирщині здійснював парний пуск з ПЗРК і на власні очі бачив, як ракета підлітає до гвинтокрила, але в момент підльоту її просто веде в сторону і вона падає, – розповідає військовий.

За словами Дениса, це сталося через те, що противник обладнує свою авіацію бортовими комплексами оборони «Вітебськ».

А якщо летить друга ракета одразу, то вона може вразити нашу ціль. Як казав один із моїх викладачів, коли я ще був курсантом: «Ваша задача не тільки знищити ворожий літак або гвинтокрил, основне — не допустити йому виконати своє бойове завдання», — пояснюю командир.

За два роки його батарея як раз змогла досягти того, що ворожі пілоти дійсно бояться підлітати у зони ураження. Відстрілюються просто в поле і повертаються.

Крім цього, зенітник Денис розповів історію знищення одного з ворожих літаків Су-25.

Мої підлеглі були на позиції і туди залетіли штурмовики Су-25 та почали пуски некерованих авіаційних ракет, – говорить комбат. – Після того, як вони відстрілялися і робили коло, щоб повернутися назад. Один із пілотів противника зробив «поворот не туди». Він пролетів близько у одному кілометрі від моїх зенітників.

Українські захисники не барилися і одразу були готові. Коли літак був прямо над зоною ураження, то йому під хвіст залетіла ракета і розірвалася, з гордістю згадує Денис.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.