Куртка в поході може знадобитися навіть влітку. Розробляють функціональні куртки для походів та подорожей будь-якого сезону бренди Columbia, Outventure, Merrell, Jack Wolfskin, IcePeak. Тож ми детальніше розглянемо різні фасони туристичного верхнього одягу, щоб ви визначили, який саме купувати для наступного туристичного кемпінгу або трекінгу.
А допомогли нам в цьому консультанти компанії Sportmaster – бренд-експерту в галузі спорту та активного відпочинку.
Вітровки
Це найлегші та найтонші куртки, що справляються із захистом від дощу та вітру на відмінно. Шиють вітровки з мембрани (водонепроникної тканини з вологовідштовхувальними властивостями).
Тканини waterproof та water-resistant оброблені спеціальним складом Durable Water Repellent, що надає їм водовідштовхувальних властивостей, вони не промокають під дощем та снігом.
Дощовики
Якщо за прогнозом передбачаються зливи, тонка вітровка “вотерпруф” не захистить на 100% від води. Потрібний дощовик з нейлону. Він має лише водозахисні властивості, проте тепліше в ньому не стане. Тож надягніть під низ додатковий шар утеплювача – флісовий джемпер чи стьобаний жилет.
Демісезонні та зимові куртки з наповнювачем
Куртка з утеплювачем – ідеальний вибір мандрівника, коли він вирушає в похід восени. Для зими кращий обігрівач – пух або синтетичний наповнювач. Найлегші та найтепліші чоловічі куртки – це пуховики бренду Columbia з технологією Omni-Heat Reflective, що допомагає краще зберегти тепло.
Вибирайте моделі та фасони, які не стримуватимуть рухів та відповідатимуть температурному режиму мандрівки.
Куртка-трансформер
Зручно, коли туристичний одяг трансформується залежно від погодних умов. Існують моделі курток 3-в-1, що фактично складаються з двох окремих курток, які пристібаються одна до одної.
Нижня куртка чи фліска має теплоізоляційні властивості, верхня з мембрани – захищає від вологи вітру. А коли теплішає, їх можна носити окремо.
Які вимоги до фасону та наповнювача
Зазвичай жіночі куртки купують на розмір більше, щоб була можливість надіти під низ більше шарів одягу.
Особливості туристичних курток:
- є капюшон і він не відстібається;
- щільні манжети, що не дозволяють снігу потрапити в рукав;
- кишені на застібках;
- водонепроникні блискавки;
- є зони вентиляції під пахвами та на спині.
Оптимальний мікроклімат підтримують мембранні тканини з високими показниками водонепроникності. Виробник одягу може робити додаткову обробку тканин. Наприклад, бренд Outventure розробив технологію ADD DRY Water Resistant, яка гарантує надійний захист від вологи.
Та краще за все утримують тепло пухові підкладки. Натуральний утеплювач, що складається на 50% з пуху та на 50% з пір’я зберігає тепло при температурі до -10 °C. Для нижчих мінусових температур ліпше, аби наповнювач мав більший відсоток пір’я у складі.
На правах реклами
Comments are closed.