Люди

Як вберегти свою дитину від кору?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У рубриці “Клуб Щаслива Мама” пропонується завжди актуальна та важлива інформація. Тому стаття на тему страшної й розповсюдженої хвороби кір у дітей не стала винятком. Це підступна вірусна недуга, що передається повітряно-крапельним шляхом, без спеціального лікування й має небезпечні ускладнення.

Вірус стійкий до умов навколишнього середовища і дуже заразний. Найстрашніше у цій хворобі — її ускладнення, які можуть спричинити пневмонію, запалення мозку, порушення роботи центральної нервової системи, шлунково-кишкового тракту, дихальну систему.

Важко розпізнати захворювання, бо протягом декількох тижнів з дитиною нічого не відбувається, але вірус розвивається. Але після у малечі може піднятися висока температура, яка буде триматися тривалий час, безсоння, кашель, закладений ніс, головний біль, діарея тощо.

Усі ці симптоми не завжди свідчать про кір. Однозначною ознакою є висип на слизовій оболонці рота у вигляді білих плям з червоною каймою.

Через декілька днів вони з’являться на голові та обличчі та будуть розповсюджуватися на все тіло.

Запобігання кору

На жаль, проти кору немає особливих препаратів, тому лікують, щоб усунути симптоми й підтримати імунітет. А від так найдієвішим засобом для захисту є профілактичне щеплення. Доведено, що у людей, які регулярно вакцинуються, її не виявлено. Вакцина формує в імунітеті антитіла, які знищать збудник. Стовідсоткової гарантії вакцинація не дає, але людський організм легше впорається з вірусом, і не матиме ніяких наслідків. Якщо був контакт з хворим на кір, дітлахам віком від 1 до 6 років роблять друге щеплення.

В Україні вакцинуються двічі: у 12 місяців та у 6 років. Сумлінні батьки не нехтують порадами лікарів і виконують обов’язкові щеплення вчасно, щоб захистити своє дитя.
Щоб не допустити епідемії, діти без щеплень не мають права відвідувати дитячі садочки та школи заради безпеки інших.

Через те, що населення масово популяризує міфи щодо щеплень, багато відмовляються їх робити, тим самим ставлять під загрозу здоров’я власної дитини. Але те, що вакцини призводять до якихось негативних ефектів не підтверджено.

Звісно, можливі реакції після ін’єкції, та з ними можна впоратися, і дитя швидко видужає.
Щоб якомога краще убезпечити себе і своїх рідних, ваше завдання — підтримувати комфортну температуру в кімнаті, не перевантажувати важкою для перетравлювання їжею, слід вживати багато води, прогулюватися на свіжому повітрі, уникати великого скупчення натовпу.

Якщо у вас виникли підозри, що у дитину може бути кір, негайно зверніться до лікаря.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.