Люди Світ

Як вберегти психіку дитини від вуличних збоченців: поради психолога

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У п’ятницю, 20 січня, у селищі Отинія на Коломийщині стався інцидент, який набрав чимало резонансу в області: серед білого дня затримали збоченця, який займався онанізмом перед дітьми на дитячому майданчику.

Очевидці розповідають, що затриманий регулярно робить це біля школи, на очах у неповнолітніх. Люди cкаржаться до поліції, пишуть заяви, але таких порушників карають не дуже суворо – штрафом.

До теми. «Це триває вже кілька років»: подробиці затримання збоченця біля дитячого майданчика в Отинії.

Такі випадки часто трапляються і «Репортер» вирішив з’ясувати, як такі дії збоченців впливають на психіку школярів і як слід реагувати батькам.

Більше про це розповість психолог, волонтер, співкоординатор Івано-Франківського обласного Центру психологічної допомоги учасникам АТО Наталія Чаплинська.

«В першу чергу, батьки мають звернути увагу на реакцію дитини.

Якщо дитина про це не говорить і її поведінка не змінилася, то вона могла і не зрозуміти, що саме побачила і що трапилося. Не варто акцентувати увагу щодо дуже активного роз’яснення цієї ситуації дитині. В той же час рекомендую розповісти про особистий захист дитини від сторонніх людей на загальних правилах: до чужих не підходити, не розмовляти, не звертати на них увагу. Якщо хтось чужий пристає, то дитина повинна знати, що має шукати порятунку у дорослих, які їй знайомі. Це – батьки, брати і сестри, педагоги, старші друзі.

Якщо дитина сміється над цією ситуацією, переважно така реакцію у підлітковому віці, тоді з дитиною варто провести невеличку роз’яснювальну бесіду. Слід пояснити, що є хворі люди. Одні стверджують, що це психічне захворювання, інші – що це сексуальне захворювання, але це все ж розлади та відхилення від норми. Діти повинні це розуміти і намагатись сторонитись таких людей.

Дитина, побачивши таке на вулиці, замкнулася у собі. Не розповідає про це і боїться обговорити цю тему. В такому разі найбільше потрібна роз’яснювальна робота. Тут допитувати дитину не потрібно, а слід сісти та дуже делікатно і лагідно поговорити. Дитина має відчувати безпеку від батьків, що вони її зможуть захистити. Треба уважно дивитися, як дитина реагує та поводиться. Якщо батькам складно викликати довіру в дитини і вона соромиться, тоді краще піти до фахівця-психолога. Адже після побаченого дитина може переживати страх, певні емоції, які не може пояснити і зрозуміти. Достатньо декількох консультацій, щоб дитина безболісно перенесла ті переживання, які викликали у неї ексгібіціоністи.

Побачене може деформувати сприйняття дитиною статевого життя. Як правило, діти реагують не на самі геніталії таких людей, а на вираз їхнього обличчя та поведінку. Реакція на геніталії є вже вторинною. Можуть розвиватися фобії, які супроводжуватимуть усе життя. Побачене в дитинстві може впливати на статеве життя і в дорослому віці. В такому разі слід повести дитину до психолога».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.