“Я хотіла зробити історію про грузинських жінок, – розповідає Даро. І коли шукала тему, у Центрі психологічної та медичної реабілітації жертв насильства (GCRT ) дізналася про ранні шлюби. Мене дуже здивував той факт, що я ніколи не чула про таку ситуацію”.
Першу родину для зйомок проекту фотограф знайшла у Кахетії. 17-річну дівчину от-от родина мала видати заміж. Вона вперше познайомилася зі своїм 22-річним нареченим у день заручин. Даро познайомилася з юнаком і він запросив її на церемонію, дозволивши фотографувати.
“Я почала цей проект для того, щоб привернути увагу до ранніх шлюбів у Грузії, проблеми, на яку уряд і суспільство закривають очі. Країна має один із найвищих показників ранніх шлюбів у Європі, особливо серед етнічних меншин”, – ділиться фотограф.
Надто молодих дівчат у грузинських селах одружують примусово, вони не мають можливості довчитися в школі чи мати якусь іншу форму освіти.
Згідно із даними міністерства освіти Грузії, щорічно понад 7000 дівчат у країні віком від 13 до 15 років кидають школу. У грузинських селах лише кілька підлітків закінчують школу, щоб вступити навчатися в університет.
“Проблема ранніх шлюбів порушує норми декларації ЄС про честь та гідність, а також про права дитини. Коли проект уперше потрапив у соцмережі, відгуки з’явилися миттєво й відтворювали різні відтінки спектру ситуації, – аналізує Даро.
Різкі противники моєї роботи, представники національних меншин, наполягали на тому, щоб фото були прибрані. Разом із тим, світлини створили те, чого ніколи не було раніше – платформу, де кожен може висловити свою думку чи ставлення до ранніх шлюбів”.
Comments are closed.