Люди

Як підібрати потрібний намет

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ви любите подорожувати та відпочивати на природі? Тоді вам знадобиться намет, в якому можна спокійно переночувати, розбити табір та ін. Сучасні виробники пропонують покупцям безліч видів наметів. Як підібрати найбільш підходящу для ваших цілей? Давайте розбиратися.

Головне, що треба враховувати, — це кількість людей, які відпочиватимуть у ньому. Існують різні варіанти за місткістю (на 2, 3, 4, 6 осіб та ін.). Також є моделі 2+1 дитина і т. д. Врахуйте, що палатка розрахована на людину стандартних пропорцій (зростом до 190 см та вагою до 100 кг). В іншому випадку варто взяти більш місткий виріб.

Види наметів

Існує кілька різновидів цього обладнання:

  1. Кемпінговий намет. Має великий тамбур, який можна використовувати як кухню або зону відпочинку, а також окреме спальне місце. Стелі в ньому досить високі, що дозволяє повноцінно пересуватися.
  2. Туристичний. Це класичний вид намету, який ідеально підходить для піших мандрівок. Маса виробу варіюється від 2 до 4 кг. Тут можуть поміститися від 1 до 4 осіб. Стелі низькі, тому пересуватися всередині можна тільки навпочіпки.
  3. Трекінговий. Відрізняється малою вагою, підходить для 1-2 осіб. Зазвичай його використовують велосипедисти під час далеких поїздок.

Також існують штурмові моделі, що мають високу міцність і стійкість. Їх зазвичай купують альпіністи. Такі вироби витримують сильний вітер, снігопади та ін.

Сезонність наметів

Потрібно розуміти, коли саме ви плануєте вирушати у похід. Якщо це відбувається лише влітку, то підійдуть найпростіші моделі. Вони мають чудову вентиляцію, тому вам не буде спекотно. Якщо ходите в походи регулярно, варто придбати трисезонний виріб. Він розрахований на весну, літо та осінь. Для виготовлення використовуються міцні матеріали, які утримують тепло, не бояться злив, вітрів чи граду.

Якщо ви подорожуєте і взимку, і влітку, підійдуть всесезонні моделі, що є найбільш універсальними і надійними. Їх використовують навіть у сильні морози. У деяких є отвір, через який можна вивести трубу від печі.

Особливості вибору

Вище описані основні характеристики, але при покупці потрібно враховувати інші нюанси (наприклад, форму виробу). Намет може бути у вигляді напівсфери, напівбочки, шатра, будиночка та ін. Дуже важливо звертати увагу на кількість шарів.

Одношарові варіанти вважаються найдешевшими. Вони зазвичай підходять для літа та гарної погоди. Двошарові моделі більш практичні. Тут є додатковий намет, який натягується зверху. Він захищає внутрішнє приміщення від дощу, снігу та перепадів температури. Є вентиляційні отвори, тому жодних проблем з припливом свіжого повітря у вас не виникне. Тенти зазвичай більше, ніж саме спальне місце. З їх допомогою можна організувати кухню, склад та ін.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні