Люди

Як не розвалитися до 40

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Є теза: «Чим старше стаєте, тим дорожче в обслуговуванні», але вона вірна лише частково. У дитинстві всі ми хороші – будь-яка дівчинка влазила в маленькі симпатичні купальники, на зразок цих: https://athletics.kiev.ua/catalog/odyag_dlya_dvchatok42-kupalniki15/ А вже до 30-40 підібрати собі гардероб часто стає цілою історією.

Левова частка того, що потрібно робити, щоб залишатися у відмінній формі і отримувати заслужені компліменти, коштує не грошей, а щоденних зусиль над собою. Так що якщо хочеться, як раніше, брати на море відкриті зручні купальники і облягаючий одяг, доведеться постаратися.

Є чинники, які неможливо змінити, але можна відстрочити:

  1. З віком відбувається дистрофія кісткової і м’язової тканини, і навіть якщо залишаєтеся в незмінній вазі, м’язи виглядають більш в’ялими.
  2. Жіночий організм старіє швидше, ніж чоловічий, і у жінок від початку більше жирових клітин.
  3. Емоційні перевантаження, нерегулярний прийом їжі, екстремальні дієти, гіподинамія, недосипання. Все це призводить до постійного стресу, який є однією з причин збільшення маси тіла, остеопорозом і іншими патологічними станами.

Щоб тримати себе у відмінній фізичній формі і доброму здоров’ї потрібно не так вже й багато: регулярні фізичні навантаження, збалансоване харчування і емоційна стабільність.

Фізичні навантаження

Прийнятний варіант тренувань – 3 рази на тиждень. Ідеальний варіант – це годинне тренування 5-7 днів в тиждень.

Нерегулярне ж навантаження (1 раз в тиждень і рідше) стимулює в організмі вироблення гормонів стресу і, як наслідок, порушує процеси метаболізму.

Будь-яке фізичне навантаження буде ефективніше, якщо завершувати його 10-15 хвилинним стрейчингом. Це допоможе м’язам знизити напругу. Пийте воду після тренування. З кількістю усе просто – потрібно вгамувати спрагу, не більш, і не менше. Якщо не заповнити запаси рідини, імпульси між клітинами будуть передаватися асинхронно, що загальмує спалювання жиру і відновлення пульсу. Після тренування потрібно пити воду, а не соки і тоніки.

Прийміть прохолодний душ після фізичного навантаження. Це допоможе звузити судини і прискорить відновлення м’язової тканини. Щоденний глибокий сон по вісім годин сприятиме виробленню гормон росту, який відповідає за регенерацію м’язів.

Збалансоване харчування

Варто їсти так, щоб це приносило задоволення. Дієтологи рекомендують їсти 5-6 разів на добу через рівні проміжки часу по трішки. При цьому варто якомога сильніше обмежити прийом борошняних виробів.

Якщо не наїдаєтеся, то можна включити в раціон чорні різновиди хліба. Кращий варіант – «Бородинський», в ньому дуже мало вуглеводів. Про безумовно шкідливу їжу, на зразок чіпсів, солодких тістечок, біляшів і т.д., взагалі говорити не варто. Їх можна дозволяти в обмеженому обсязі – не частіше разу на тиждень. Перекушування на бігу всухом’ятку також виключаємо – краще складати свій розпорядок дня заздалегідь і дотримуватися його.

Для того, щоб періодично радувати себе солодким, краще перейти на газовану воду на штучних підсолоджувачах. Аспартам дає відмінний смак і абсолютно нешкідливий для організму. Такі напої допоможуть у виробленні гармону щастя, і жиру не додадуть.

Емоційна стабільність

У здоровому тілі здоровий дух. Навпаки це теж працює. Тому важливо, щоб зберігався моральний спокій і рівновага. Важливо висипатися вдосталь. Візьміть звичку лягати якомога раніше, щоб не засиджуватися в інтернеті або перед телевізором. Так і вставати легше вранці буде.

 

Кращий спосіб – скласти розклад дня, де все буде продумано. І прийоми їжі, і відпочинок, і сон, і розваги. Спочатку може бути складно, зате результат буде просто супер. Ви звикнете, і скоро це перестане бути каторгою. Коли організм працює, як годинник, за встановленим порядком, він краще організовує свою роботу. Тому і висипатися будете краще, і наїдатися досхочу, і на все буде вистачати сил.

У підсумку, якщо одного разу зрозуміти, что далі так не піде, і узятися за себе, то можна гори перевернути. А якщо й ні, то встановити контроль над життям і здоров’ям точно вийде. Спробуйте – зусилля не пропадуть дарма, самі потім будете вдячні.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.