Люди Статті Фото

Як Люба Мартинюк після санепідслужби стала чемпіонкою Європи з кучерів (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Ще кілька років тому Любов Мартинюк і подумати не могла, що стане перукарем. І то не просто майстринею, а міжнародного класу.

Цьогоріч Мартинюк здобула одразу дві нагороди на чемпіонаті Європи OMC Hairworld 2021, пише Репортер.

Любов Мартинюк

Зрозуміла – це моє

Люба – з Солотвина Богородчанського району. Добре вчилась у школі, потім у Прикарпатському університеті, готувалася навчати дітей біології. Втім, одразу після вишу потрапила у санітарну службу в Богородчанах і пропрацювала там 13 років. Але після другої декретної відпустки їй захотілося змін.

Моя рідна сестра тоді проходила курси візажу, а мені порадила обрати щось інше, – розповідає Любов Мартинюк. – В результаті пішла на перукарські курси. Вчила все з нуля, спершу навіть ножиці правильно тримати не вміла. Та коли вже перейшли до зачісок, зрозуміла – це моє! Курси тривали три місяці, а далі ще три роки для мене воно виглядало як хобі. Поки раптом не з’явилося багато клієнтів. Адже найкраща реклама для майстра – «сарафанне радіо», бо немає нічого переконливішого, ніж задоволений клієнт.

А першим її клієнтом стала похресниця. Дівчина мала йти на весілля, зробила зачіску в іншого майстра та прибігла до хресної, аби та переробила. Потім прийшла перед випускним, бо минулого разу всі гості на весіллі були від неї в захваті. А разом із нею до майстрині записалися й інші випускниці.

Любов Мартинюк

Ну, спершу все було дуже локально, але мені приносило задоволення, – каже Люба. – Раніше ти приходиш і тебе вже не люблять: «О, санстанція прийшла, буде щось перевіряти». А я не хочу викликати у людей страху, бо це морально важко.

Папуг образити легко. Навіщо сім’я на Прикарпатті розводить говорунів (ФОТО)

Знакова зустріч

Отже, люди вже записувалися в чергу, але сама майстриня відчувала брак глибших знань. Тоді почала ходити на різні курси й семінари. Одне з таких навчань і стало доленосним.

Курс вела Ірина Раєвська з Рівного. Вона розповідала про мусові фарбування, які для України тоді були новацією, – пригадує Любов Мартинюк. – До цього я бачила схожі техніки лише на відео в арабських майстрів. Перед початком занять нам показали ролик, як збірна України, яку тренувала пані Ірина, виграла у Європі чемпіонат з перукарського мистецтва. Раніше я чула про схожі конкурси, але не сильно зважала. Втім, через рік знайшла цю школу в Інстаграмі, у них саме проводили набір, тож одразу поїхала туди.

Любов Мартинюк

Наприкінці навчання Ірина Раєвська спитала, чи не хоче Люба брати участь у чемпіонатах. А для тої це прозвучало жартом.

Я навіть засміялася, бо думала, що ще багато чого не вмію, – говорить жінка. – Але тренерка додала, що пропонує таке далеко не кожному. Тоді домовилися, що для початку я приїду ще на наступний курс.

А далі був березень 2020 і… карантин. Уся робота стала. Дзвінок від пані Ірини пролунав аж у січні цього року. Любу запрошували на змагання. Вона ще довго думала. Каже, то збоку виглядає просто – прийшов, зачесав і все. А насправді там дуже багато нюансів.

Любов Мартинюк

Я вирішила, що в житті немає нічого випадкового. Кожна зустріч є для когось знаковою, тому маю використати цей шанс, аби потім не шкодувати, – згадує майстриня. – У будь-якому разі – це досвід. Можливо, я й не до кінця розуміла, який рівень цього конкурсу, та просто довірилась, що це справді щось гідне, тож варто спробувати.

І хто ж у нас – Люба?

Загалом у чемпіонаті світу OMC Hairworld 2021 змагалися понад 200 перукарів із 60 країн. Від України – сім дорослих і кілька юніорів. Пандемія внесла свої корективи, тож усе було дистанційно.

Журі оцінювало роботи за детальними фото та відео, які у жодному разі не можна було обробляти, бо тоді роботу дискваліфікували. Зачіски оцінювали за категоріями та умовами, які ставили до кожного стилю. Наприклад, у категорії Com.Day мали бути кучері на довге волосся без жодної шпильки чи прикрас, один бік міг бути закладений. Зачіску обирав тренер, він контролював процес, але не мав права втручатися.

Любов Мартинюк

Я страшенно хвилювалася, бо у лютому серйозно захворіла, а у березні вже треба було здати роботу, – пригадує Любов Мартинюк. – Сил не було ні на що. Я не могла їздити на тренування до Рівного по 2-3 на місяць, тож усе робила вдома. Але це був не той ритм, хвилювалася – жахливо.

Втім, Люба приїхала до Рівного за три дні до здачі робіт і все встигла. Взагалі, щоб зробити добру роботу на конкурс, треба приблизно до шести годин часу. На додачу до зачіски судді оцінюють костюм і макіяж. В сумі максимально можна набрати не більше 300 балів.

Деренько: Як майстер з Прикарпаття раптом став блогером, але майструвати не припинив

Роботи ми мали надіслати до 14 березня. А результати прийшли аж на початку червня, – розповідає Любов Мартинюк. – Через неполадки з інтернетом я не змогла подивитися пряму трансляцію, тож разом з родиною чекала на повідомлення у Телеграм-чаті школи. Коли дівчата написали: «Люба – золото», я ще довго думала, хто ж у нас в команді Люба.

Перша її робота Com.Day (денна зачіска) отримала 298 балів, а друга – Com.Evening (вечірня) – 296 балів.

Любов Мартинюк

Взагалі, знань треба багато. Мода постійно змінюється, потрібно за всім слідкувати та вчитися, – каже Люба. – Якщо вважаєш, що ти вже супер-пупер майстер і вчитися тобі не треба – все, маєш зіркову хворобу. А це найгірше, що може статися.

Зараз вона готується до чемпіонату світу. Роботи на конкурс приймають до кінця жовтня.

Авторка: Христина Савчин
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.