За перший тиждень роботи Антикризового фонду по боротьбі з COVID-19 волонтери зібрали понад 1 млн грн для лікарів Івано-Франківської області.
Аби забезпечити медиків засобами індивідуального захисту та лікарні найнеобхіднішим, свої зусилля об’єднали п’ять громадських організацій, пише Репортер.
Командна робота
Антикризовий фонд по боротьбі з COVID-19 створили 26 березня за ініціативи платформи Тепле Місто, Івано-Франківського ІТ Кластера та організації StopCOVID-19.IF. Пізніше долучилися об’єднання блогерів coronavirus.if та спільнота ActivePeople.If. Фонд також співпрацює з ІФ ОДА й міською радою, щоб синхронізувати потреби медиків та оперативно надавати допомогу в місті та області.
Нині платформа Тепле Місто перейшла до антикризового режиму роботи. Наші зусилля спрямовані на два основні напрямки: протидію поширенню коронавірусу та підтримку економіки в кризових умовах. — розповідає керівник платформи Юрій Филюк.— Для боротьби з COVID-19 ми об’єдналися з нашими партнерами і вже за перший день зібрали 245 тис грн. Будь-який внесок є важливим для досягнення результату.
За його словами, куди направляти зібрані кошти, вирішують спільно з партнерами, враховуючи найбільш актуальні запити лікарів. Також аналізують потреби незахищених верств населення, які опинилися у скрутній ситуації через карантин.
Об’єднавшись в Антикризовий фонд, волонтери розділили свою роботу за різними напрямками.
Частина людей займається пошуком, де можна дешево придбати маски чи інші речі. Хтось збирає запити від лікарів чи розвозить речі по лікарнях. Хтось оформляє звіти. Тобто кожна організація робить свій вклад. Робота є безперервною, — каже координаторка спільноти ActivePeople.If Анжеліка Білоконь.
У Франківську молода пара одружилася за правилами карантину (ФОТО)
Не залишились осторонь
Партнер платформи Тепле Місто — ініціатива StopCOVID-19.IF — розпочала допомагати медикам ще у перші дні карантину. Координатор проєкту Андрій Хомин пригадує, що підтримати лікарів наштовхнула історія з другом:
Він потрапив до обласної інфекційної лікарні з підозрою на коронавірус. На щастя, результат тесту був від’ємним. Та за час перебування у лікарні він бачив, як працюють медики, тож ми мали певну інсайдерську інформацію. Розповідав, що лікарям не вистачає засобів для боротьби з пандемією. Ми вирішили, що треба підтримати медиків.
Перш за все, сконцентрували свою діяльність на зборі грошей для купівлі засобів індивідуального захисту. Чоловік пояснює це тим, що у медпрацівників більша ймовірність заразитися коронавірусом, адже постійно контактують з хворими. За перший тиждень зібрали понад 330 тис грн, які витратили на маски, респіратори, рукавиці, захисні костюми.
Наш меседж — залишайтеся вдома, але не залишитесь осторонь ситуації, яка склалася. Треба допомогти лікарям боротися з коронавірусом, — додає Андрій Хомин.
На добровільних засадах збирати гроші для лікарень, в які госпіталізують хворих на COVID-19, почали і блогери Івано-Франківська. Тарас Винник разом з друзями створив Instagram-сторінку coronavirus.if, де збирають гроші та публікують, на що їх витрачають. Приєднатися до Антикризового фонду вирішили, щоб максимально ефективно забезпечити лікарів необхідним.
Чим нас більше, тим легше боротися. Об’єднання полегшить роботу волонтерам, — говорить Тарас Винник. — Завдяки Instagramу зібрали майже 200 тис грн за тиждень. Наприклад, обласному фтизіопульмонологічному центру привезли допомоги майже на 7 тис грн. Тут і захисні рукавички, антисептики, рідке мило, паперові рушники, — тобто все те, що попросили медики.
Спільноту ActivePeople.If. створено за ініціативи групи рестораторів Івано-Франківська.
У нашій команді є дизайнерка Наталя Герега, яка почала виготовляти захисні костюми. Тарас Мотренко займається закупівлею. Він знає, де і що краще купити за хорошою ціною. З нами також Манана Богачевська й Тетяна Гоголь. Вони одні з перших у місті, хто почав допомагати медикам засобами індивідуального захисту, — розповідає координаторка спільноти ActivePeople.If Анжеліка Білоконь, — Спільними зусиллями ми забезпечили обласну інфекційну лікарню швидкими тестами та іншим обладнанням. Зараз збираємо гроші виключно на засоби індивідуального захисту.
Долати кризу освітою
Окрім допомоги медикам, ще один фокус роботи платформи Тепле Місто — Антикризова підтримка економіки, яка передбачає допомогти бізнесу адаптуватися до складних економічних обставин та знайти нові формати діяльності через доступ до освіти, інновацій та менторської підтримки.
Криза проявляє наші як і кращі, так і гірші сторони, але наша поведінка визначатиме, ким будемо ми, як місто та суспільство, наступні 10 років. — наголошує керівник платформи Тепле Місто Юрій Филюк. — Аби допомогти малому та середньому бізнесу, ми реалізуємо серію вебінарів з різними експертами в економіці.
Вірус спустошує кишені. На які пільги можуть розраховувати франківці під час карантину (ІНФОГРАФІКА)
Спікери ділитимуться досвідом, як справлятися з викликами, які виникають перед кожним бізнесом зараз. Усі вебінари діляться на три теми:
- Як будувати комунікацію під час кризи;
- Як ретельно спрямувати свої дії для вирішення ситуації;
- Про силу спільної роботи та переваги згуртування в нелегкий період.
Безкоштовні вебінари проводять тричі на тиждень: у середу, четвер, п’ятницю о 16:00 годині на онлайн-сервіс ZOOM.
Реєстрація – за посиланням.
Влада й волонтери
Меморандум про співпрацю щодо боротьби проти поширення коронавірусу Антикризовий фонд з Івано-Франківською облдержадміністрацією підписали 3 квітня.
Домовилися, що разом забезпечуватимуть медичні заклади області засобами індивідуального захисту, здійснюватимуть перевезення медпрацівників. надаватимуть соціальну допомоги незахищеним верствам населення та розвозитимуть продукти харчування.
Меморандумом, в першу чергу, передбачено координацію роботи щодо протидії поширенню в області COVID-19. Співпраця допоможе більше ціленапрямлено використовувати кошти, які нам вдалося зібрати на боротьбу з епідемією.— координатор Івано-Франківського ІТ Кластера Андрій Коваль. — Завдяки владі будемо швидко і структуровано збирати запити від медиків. А знаючи які речі необхідні, будемо оперативно шукати їх і передавати лікарням.
Члени Антикризового фонду кажуть, що будуть раді новим ініціативам та звичайним людям, які прагнуть долучитися до боротьби з вірусом. Зараз фонд потребує допомоги з транспортом, доставкою, розвантаженням, виробництвом засобів індивідуального захисту.
Щоб стати волонтером антикризового фонду, потрібно заповнити анкету: https://bit.ly/2whXuzu
Підтримати фонд боротьби з COVID-19 можна за реквізитами:
Одержувач: БО “Благодійний фонд “Тепле Місто”, код ЄДРПОУ / ІПН 39377102
Номер рахунку UA743365030000026000303995927
Банк одержувача: АТ “Ощадбанк”, МФО 336503
Призначення платежу: благодійний внесок
Авторка: Тетяна Куліковська
Фото зі сторінки платформи Тепле місто
Comments are closed.