Люди

Виявлення та лікування поліпів матки

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Поліп – це новоутворення доброякісного характеру, яке може бути множинним або поодиноким. Частіше за все поліпи є наслідком гормонального дисбалансу та розташовується на слизовій оболонці, ендометрії або тілі шийки чи самої матки. У цього новоутворення є великі шанси призвести все до серйозніших ускладнень у вигляді кровотеч, безпліддя чи раку, тому видалення поліпів матки необхідне навіть без відчуття дискомфорту.

Методи діагностики поліпів матки

На початковій стадії розвитку поліп не має ніяких симптомів, тому для виявлення цієї патології потрібно ходити на профілактичні огляди до гінеколога не рідше одного разу на рік. Гінеколог може виявити наріст при огляді, а потім дати направлення на проведення додаткових обстежень:

  • кольпоскопії – використання мікроскопа для проведення дослідження стінок піхви та шийки матки. Таким чином можна оцінити місцезнаходження та розмір поліпа, а також виявити його на початковому етапі розвитку;
  • ультразвукової діагностики – її роблять на п’ятий-сьомий день циклу, так можна зрозуміти морфологічну типологію наросту, визначити розмір та динаміку збільшення утворення;
  • гістероскопії – оцінювання з використанням гістероскопа стану порожнини матки, що дозволяє знайти запалення, місце, де кріпиться поліп, порахувати нарости;
  • біопсії утворення – це потрібно, щоб дізнатись характер та тип поліпа, його структуру та походження;
  • комп’ютерна томографія – застосовується для виявлення пухлин, метастазів та їх розташування.

До речі, всі ці методи дають також можливість поставити діагноз міома матки лікування якої може бути навіть трохи складнішим, ніж лікування поліпів.

Методи видалення поліпів матки

Видалення поліпа чи шийки матки залежить від того, який розмір має наріст, де він розташований та яку має форму. Існує кілька методів видалення поліпа:

  1. Гістероскопія – нарости фіброзного типу, які мають великий розмір видаляють під загальним наркозом за допомогою цього малоінвазивного втручання. Завдяки введенню у порожнину матки спеціальних інструментів та камери, лікар має можливість все детально оглянути і видалити поліп точково. Для уникнення рубцювання тканини, швидшого одужання та щоб не сталось кровотечі чи рецидиву, роблять припікання місця видалення утворення.
  2. Відкручування – тип наросту на ніжці можна видалити спеціальним затискачем, а потім рану припекти.
  3. Вишкрібання – багато залізистих поліпів можна видаляти за допомогою кюретки – металева петля, здатна захоплювати та видаляти утворення. Знадобиться використання наркозу.

Найсприятливішим часом для видалення наростів є другий-третій день після менструації. В цей час у ендометрія спостерігається мінімальний рівень товщини, тому матку легше очищати. Якщо втручання термінове, то день циклу до уваги не береться. Триває операція до півтори години, а отримані тканини потрібно перевірити на гістологію, щоб відкинути утворення злоякісного характеру.

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.